Užívanie doplnkov stravy

Prečo sú látky chróm a zinok dôležité pre váš organizmus?

by spravca

Ak by ste chceli pravidelne napomáhať svojmu imunitnému systému k plnému a zdravému fungovaniu, je dôležité do svojej pestrej stravy dopĺňať aj dôležité vitamíny. Tie nájdete napríklad v ovocí a zelenine, no nemusí ich byť vždy dostatok. Preto sú pre vaše zdravie vhodným riešením aj doplnky stravy, ktoré obsahujú potrebné minerály a vitamíny. Jednými z najdôležitejších pre vaše zdravie sú látky chróm a zinok, ktoré je vhodné pravidelne dopĺňať.

Užívanie doplnkov stravy vám môže napomôcť k lepšiemu fungovaniu vášho organizmu. Či už ide o jarnú únavu, detoxalebo napomáhanie imunitnému systému, riešenie je veľmi jednoduché. Vaše telo potrebuje minerály a vitamíny ako soľ, a my vám poradíme, kde nájdete vhodné doplnky stravy pre vás.

Zdravie máme len jedno

Zdravie si nekúpite, a preto sa o neho treba pravidelne starať. Pravidelným doplnením zinku do vášho tela podporíte fungovanie vášho imunitného systému a prospeje to vašim kĺbom, lepšiemu zraku aj tvorbe DNA. Zaujímavosťou je, že zinok napomáha aj pri delená buniek a podporuje plodnosť a reprodukciu. Jeho užívanie vo forme doplnkov stravy tak bude pre vás viac ako prospešné. Dôležitý je aj chróm, ktorý napomáha k udržaniu správnej hladiny glukózy v krvi. Taktiež je pomocníkom pri udržaní si rovnovážnej telesnej hmotnosti.

Ako užívať doplnky stravy?

Vyskúšať môžete napríklad Chrom Combi, ktorý je produktom spoločnosti NATURVITA a obsahuje zinok aj chróm, pri čom ich kombináciou získate do tela dôležitý vitamín B6, ktorý znižuje únavu. Odporúčané dávkovanie je jedna tableta denne. Doplnok stravy slúži len ako doplnenie vitamínov, nemali by ste ho teda zamieňať za plnohodnotnú stravu. Tento produkt a aj kopec ďalších vitamínov nájdete na happytrade.sk, kde sa dozviete viac o dôležitých informáciách a o zložení.

You may also like