Ako na problémy pleti

Ako na problémy pleti

by spravca

Koža je najväčším orgánom ľudského organizmu. V závislosti od veľkosti človeka môže mať 1,5 až 2 m2 a hmotnosť okolo 3 kg. Koža je zároveň aj časťou imunitného systému. Chráni orgány pred vonkajšími podnetmi vrátane patogénov. Aj preto by sme sa o svoju kožu mali starať. Chrániť ju nie len vhodným oblečením ale aj starostlivosťou o ňu.

Starostlivosť o pokožku

Vhodná starostlivosť o pokožku by sa mala skladať z dvoch častí. Vonkajšia a vnútorná starostlivosť.

Kozmetické produkty

Existuje množstvo kozmetických produktov, ktoré vám pomôžu s rôznymi kožnými problémami. Či už hľadáte niečo na akné, alebo potrebujete niečo na liečbu rosacey, suchej alebo citlivej pleti určite na to nájdete vhodný kozmetický produkt.

Pri výbere si dajte záležať. Väčšina kozmetiky účinkuje len na povrchu pokožky. Koža je pomerne hustá a do jej hlbších vrstiev sa len tak hocičo nedostane. Pokiaľ chcete mať istotu, že kozmetika bude naozaj fungovať obzrite sa po dermatokozmetike. Na výrobe tohto typu kozmetických produktov sa podieľajú aj lekári a farmaceuti, takže obsahuje účinné látky, ktoré vám s daným problémom pomôžu.

Strava

O svoju kožu sa môžete postarať aj z vnútra. Vhodnou stravou a dostatkom vitamínov a minerálov podporujete zdravie kože v jej hlbších vrstvách, čo sa prejaví aj navonok. Vitamíny A, C, D, E a vitamíny skupiny B podporujú regeneráciu kožných buniek a zároveň ide aj o silné antioxidanty, ktoré zachytávajú voľné radikály a predchádzajú tak vzniku oxidačného stresu.

Vitamíny v kombinácii s minerálmi (zinok a meď) sú dôležité pre tvorbu elastínu. Elastínové vlákna sú dôležitou stavebnou zložkou pokožky. Vďaka nim je koža pružná a pevná. Kolagén je ďalšou zložkou kože a zabezpečuje jej elasticitu. Nenájdete ho len v kozmetike ale aj v strave ako huspenina, hydinové mäso alebo fazuľa.

Koža je pomerne hrubá a ak chcete aby bola zdravá a plnila ochrannú funkciu na 100% postarajte sa o ňu zvonka aj z vnútra. Len tak môže koža v celej svojej hrúbke získať všetky dôležité vitamíny a mineráli a chrániť vás pred nepriaznivými vplyvmi aj naďalej.

You may also like