3 tipy na jesenné adrenalínové dobrodružstvá

3 tipy na jesenné adrenalínové dobrodružstvá

by spravca

Nielen leto sa nesie v znamení adrenalínovej zábavy. Jesenné mesiace a príjemné počasie prajú novým zážitkom rovnako ako leto. Dokonca v niektorých prípadoch je jesenné počasie pre extrémne zážitky ako stvorené. Neseďte doma a choďte do prírody vyskúšať nasledujúce dobrodružné zážitky.

Zábava na štyroch kolesách

Jesenné počasie si veľmi rozumie s terénnymi vozidlami. Štvorkolka patrí medzi takéto vozidlá a dá sa povedať, že je na vrchole medzi vozidlami určenými na jazdu v teréne. Športové štvorkolky a štvorkolky can am typu side by side dokážu triky, ktoré si ani neviete predstaviť. No najväčšou zábavou a zážitkom je prejazd cez bahno. Tam, kde by iné vozidlá zapadli, tam sa štvorkolka cíti ako doma. Bahnenie so štvorkolkou patrí medzi vrcholové adrenalínové dobrodružstvá.

Štvorkolky sa dajú požičať v športových areáloch a strediskách. Trasy areálov bývajú zaujímavé a k dispozícii máte inštruktora, ktorý vás prevedie základmi ovládania štvorkolky. Keď vás jazda na tomto vozidle očarí, môžete si vlastný model nakonfigurovať na tomto odkaze https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.

Adrenalín medzi stromami

Zážitky, pri ktorých nemáte pevnú zem pod nohami vyvolávajú príjemné mrazenie a dvíhajú tlak do výšin. Vo výšine zažijete tieto pocity, keď vyskúšate lanové dráhy. Nájdete ich aj na Slovensku v rôznej dĺžke a výške spustenia sa. Medzi najznámejšie lanové dráhy na Slovensku patrí park na Orave. Neskutočné prevýšenie až 272 metrov dáva možnosť užiť si nielen zábavu, ale tiež krásne výhľady na jeseňou zafarbené stromy. V najvyššom bode dráhy sa ocitnete vo výške skoro 30 metrov. Jazdu medzi korunami stromov môžete prežívať vo dvojici.

Zipline t.j. lanová dráha na Orave je dlhá neuveriteľného 1,5 kilometra. Táto dĺžka je zárukou, že si užijete maximálne zábavnú jazdu. Pre menej odvážnych ľudí je dôležitá informácia, že dráha je bezpečná. Vďaka kladkám s brzdami dosiahnete maximálnu rýchlosť 70 km/h.

Nekončiaca farebná scenéria

Posledným našim tipom na adrenalínové dobrodružstvo v jesenných mesiacoch je paragliding. Na prvý pohľad jednoduchý šport dá poriadne zabrať. Paraglidingový klzák je nutné mať pod kontrolou, aby ste neskončili v korunách stromov. Pre začiatočníkov sú určené tandemové lety s inštruktorom. Zoskoky sa uskutočňujú na vyvýšených miestach, takže o pekné panorámy budete mať postarané už počas prípravy. Možno si časom spravíte aj kurz a zoskočíte v tandeme s partnerkou.

 

 

You may also like