Skladací kontajner z plastu pomáha firmám aj životnému prostrediu

Skladací kontajner z plastu pomáha firmám aj životnému prostrediu

by spravca

Pre sklady aj výrobné prevádzky sa stali skladacie kontajnery nevyhnutnosťou. Schoeller Allibert ponúka odľahčené kontajnery, aj tie, ktoré sú vhodné do ťažkých prevádzok. Sú praktické, ekonomicky výhodné aj šetrné k životnému prostrediu. Ako môže byť používanie plastu ekologické?

Plastové skladacie kontajnery pomáhajú ekológii hneď niekoľkokrát

Už samotné sa vyrábajú z recyklovaného plastu. Naviac sa po skončení svojej životnosti opäť recyklujú. Sú tak ideálne pre cirkulárnu ekonomiku a podporujú trvalo udržateľný rozvoj. Vďaka svojej inteligentnej konštrukcii a skladaciemu mechanizmu šetria náklady pri preprave a skladovaní firmám, súčasne znižujú uhlíkovú stopu. Výhodou je tiež nízka hmotnosť a dlhá životnosť týchto kontajnerov. Schoeller Allibert vyrába svoje FLC skladacie paletové kontajnery s čo najdlhšou životnosťou. Hodia sa pre dlhé vzdialenosti a maximalizujú množstvo opakovaného použitia. To všetko znižuje vyprodukované CO2 pri danej činnosti. FLC, teda Foldable Large Containers, sú kontajnery vyvinuté špeciálne pre znižovanie prepravných nákladov prázdnych kontajnerov pri spätnej doprave. Súčasne maximalizujú ochranu v nich prevážaného tovaru.

Najpopulárnejšie skladacie kontajnery

Skladací kontajner od Schoeller Allibert má celkom tri veľkosti. Najpopulárnejším z nich je Magnum Optimum. Ten sa hodí pre uskladnenie a prepravu tovaru s hmotnosťou až 750 kg. Veľkou výhodu kontajnerov od Schoeller Alliber je väčší úžitkový objem než ponúka konkurencia. Špeciálna zváraná konštrukcia je schopná ponúknuť až o 10 % väčší úžitkový objem. Naviac najpopulárnejší FLC kontajner Schoeller Allibert Magnum Optimum šetrí až 30 % priestoru pri spätnej preprave.

Skladací kontajner z plastu

Skladací kontajner z plastu

FLC skladový kontajner sa jednoducho udržuje hygienicky čistý, čo prispieva k jeho opakovanej použiteľnosti. Odoláva väčšine chemických látok a je použiteľný aj v extrémnych teplotných podmienkach, konkrétne od +40 °C až po -40 °C.

Aký skladací kontajner si vybrať?

Schoeller Allibert ponúka niekoľko modelov FLC kontajnerov. K najobľúbenejším patria už zmienený skladací paletový kontajner Magnum Optimum, ďalej rýchlo rozložiteľný BoxerPac, Magnum Optimum Hopper vhodný k preprave uzáverov a viečok v potravinárskom priemysle, skladací Magnum Helium pre logistiku sypkých materiálov či MaxiPac ideálny na maloobchodnú distribúciu v maloobchode. Napríklad pre prepravu zeleniny a ovocia. Kontajnery sa teda hodia pre maloobchod aj veľkoobchod, do skladov, využitie nachádzajú v poľnohospodárstve aj v priemysle.

Ohľadne plastových skladacích kontajnerov je možné využívať aj inteligentné vychytávky pokiaľ ide o kontajnery, ale i služby s nimi spojenými. Môžete si ich napríklad prenajať miesto ich nákupu. Vybrané kontajnery je možné tiež sledovať pomocou SmartLink. Máte tak lepší prehľad o tom, kde sa kontajner nachádza. Systém znižuje riziká pri preprave aj náklady na poistenie.

You may also like