Išla som do obchodu kúpiť cyklosedačku a odišla som s cyklovozíkom

Išla som do obchodu kúpiť cyklosedačku a odišla som s cyklovozíkom

by spravca

Po narodení dieťaťa sme sa na čas vzdali nášho hobby – cyklistiky. Dnes už viem, že to tak nemuselo byť a cyklistike sme sa s manželom mohli venovať spolu s našim malým zlatíčkom. Na to som prišla až po tom, keď som pre naše odrastené dieťa išla kupovať cyklosedačku a odišla som z obchodu s cyklovozíkom.

Cyklovozíky sú určené aj pred novorodencov

Pre rodičov novorodených detí je výbornou správou, že na bicykloch môžu jazdiť aj s drobcom vďaka cyklovozíku. Detské cyklosedačky sú určené pre deti od jedného a pol až dvoch rokov. Cyklovozíky sa dajú využívať ihneď po narodení dieťaťa vďaka vajíčku alebo špeciálnej vložke, ktorá drží telo dieťaťa v správnej polohe. Obávať sa nemusíte ani prípadných otrasov. Cyklovozíky sú plne odpružené a vďaka špeciálnemu upevňovaciemu zariadeniu nehrozí pri páde z bicykla ich prevrátenie. V cyklovozíku sú samozrejme umiestnené bezpečnostné popruhy. Na cestách budete plne viditeľní. Cyklovozíky disponujú reflexnými prvkami, odrazovými sklíčkami a vlajkou. Neprekvapí vás ani počasie, keďže je textilný materiál vozíka nepremokavý. Pred hmyzom je dieťa chránené sieťkami. Deti jazdu v cyklovozíku zbožňujú, pretože môžu sledovať okolie vďaka priehľadným okienkam po stranách vozíka a v prednej časti. To všetko bez toho, aby ste boli vy ochudobnení o dobrý pocit z jazdy. Cyklovozík absolútne pri jazde neprekáža.

Cyklovozík je skladný a spoľahlivý

Ak sa chcete vybrať na výlet s bicyklami ďalej od domova, odporúčame vám si kúpiť strešný box. Cyklovozík je síce veľmi skladný a dá sa zložiť na placku, ale predsa len zaberie nejaké to miesto v batožinovom priestore vo vozidle. Preto sú strešné boxy skvelou možnosťou ako rozšíriť kapacitu úložných priestorov v každom automobile. S bicyklami taktiež nebudete mať problém, pretože existujú viaceré varianty nosičov na bicykle. Nosiče bicyklov na ťažné sú veľmi praktické, rýchlo sa inštalujú a dokážu previesť viac kusov bicyklov. V prípade, že chcete ušetriť peniaze, kúpte si nosič bicyklov na piate dvere, ktorý je rovnako bezpečný ako nosič na ťažné. Na záver ešte jeden dobrý tip. S cyklovozíkom budete mať na dovolenke vyriešený problém s kočíkom. Cyklovozík sa dá totiž zmeniť na klasický detský kočík alebo vozík, s ktorým môžete behať a jazdiť na korčuliach.

 

 

 

 

You may also like