Chcete si zajazdiť na štvorkolke? Vyskúšajte radšej trojkolku!

Chcete si zajazdiť na štvorkolke? Vyskúšajte radšej trojkolku!

by spravca

So štvorkolkami sa dá zažiť poriadna zábava. Nemôžeme poprieť, že na lesné cesty nenájdete lepšieho parťáka. Ak však chcete jazdiť hlavne na spevnených cestách, dajte šancu trojkolkám. Okrem toho, že sa budete cítiť maximálne pohodlne, ohúrite taktiež celé vaše okolie.

Prečo jazdiť na trojkolke

Štvorkolky i trojkolky sú niečo medzi motorkou a automobilom. Už dlhé roky sa vedú spory o tom, do ktorej kategórie by sa mali zaradiť. Zákony vravia jasne – pre jazdu na štvorkolke a trojkolke vám stačí vodičský preukaz typu B, ale v technickom preukaze majú oba stroje uvedenú kategorizáciu motocykel. Nech už to je so zákonmi ako chce, keď milujete adrenalín a nebaví vás jazdiť len na automobile, prenajmite si trojkolku. Prečo trojkolku a nie štvorkolku? Pretože štvorkolka sa viac hodí na jazdu v lesnom teréne alebo po poli. Občas je naozaj ťažké nájsť miesto, kde by ste mohli naplno vyskúšať, čo všetko štvorkolka dokáže. Mnohí majitelia štvorkoliek mali opletačky so zákonom a zaplatili mastné pokuty za jazdu v chránenom území alebo po lese v súkromnom vlastníctve. Na štvorkolke sa naozaj oplatí jazdiť len vo vymedzených areáloch alebo na opustených vojenských cvičiskiach. Samozrejme, že môžete so štvorkolkou vyraziť aj na diaľnicu. Lenže takáto jazda nie je vôbec zábavná. Naopak trojkolka dokáže driftovať a je určená tiež na dlhšiu jazdu po diaľnici. Jediné, čo vám s ňou hrozí je to, že sa do nej zamilujete ako napríklad do vodného skútra a budete si musieť jednu kúpiť. Apropo my sme neodolali a hľadali sme ihneď po jazde na trojkolke inzeráty trojkolka a vodný skúter na predaj.

Akú trojkolku vybrať

Z hľadiska funkčnosti a dizajnu jednoznačne vyhráva trojkolka Can-Am Spyder F3. Na prvý pohľad zaujme vzhľadom, ktorý pripomína vozidlá zo sci-fi filmov. Pri bližšom skúmaní zistíte, že ide o pevné, odolné vozidlo, ktoré je predovšetkým počas letných mesiacov ako stvorené na dlhšie výlety. Bohatý úložný priestor vám umožní zbaliť na cesty všetko potrebné. Spotreba nie je vysoká (približne 6 l/100 km) a pohodlné ergonomické sedenie vám zabezpečí komfort na celý deň. Dá sa povedať, že trojkolka je správnym spojením výhod automobilu a motorky. Na trojkolke zažijete počas leta veľa zábavy a závidieť vám bude nejeden šofér automobilu.

 

 

You may also like