Využívate všetky možnosti detského cyklovozíka?

Využívate všetky možnosti detského cyklovozíka?

by spravca

Skúsení cestovatelia a ľudia, ktorí milujú cyklistiku už dávno pochopili, že cyklovozík je perfektnou možnosťou vybrať sa na výlet so svojimi ratolesťami. Je pravdou, že cyklovozíky slúžia predovšetkým na prevážanie malých detí počas jazdy bicyklom. Mnohí ľudia však netušia, že okrem toho dokážu plne nahradiť klasický detský kočík alebo byť súčasťou vášho ranného joggingu.

Viete, čo je cyklovozík?

Cyklovozíky sa podobne ako strešné boxy využívajú pri cestovaní a počas dovoleniek. Ide o prepravné zariadenie podobajúce sa kočíku, ktoré sa dá pripevniť za bicykel. Vďaka tomu sa na výlet môže vybrať celá rodina vrátane najmenších detí. Už niekoľkotýždňové dieťa môžete bez obáv uložiť do špeciálnej vložky, ktorá udrží drobca v správnej polohe. Bezpečnú jazdu vám umožní kvalitné odpruženie cyklovozíka. Cyklovozíky bez odpruženia neodporúčame kupovať, pretože otrasy na nerovnom teréne by mohli dieťaťu ublížiť.

Všetky funkcie cyklovozíka

Ak si za vozík priplatíte, získate multifunkčné vozidlo, ktoré sa dá pripojením kolieska zmeniť na detský kočík. Ďalšou možnosťou je pripojenie joggingového setu. Pomocou tejto pomôcky môžete spolu s dieťaťom behať alebo sa venovať in-line korčuľovaniu. Ochranu dieťaťa vo vozíku zabezpečuje už spomínané odpruženie a samozrejmosťou sú ochranné sieťky proti hmyzu. Zároveň majú cyklovozíky pre deti priehľadné bočné steny, dostatok odvetrávacích otvorov, ale aj ochranné clony proti slnečnému žiareniu. Podobne ako u klasického kočíka je súčasťou výbavy ochranná fólia proti dažďu a veľké množstvo odkladacích priestorov. S cyklovozíkom sa dá jazdiť dokonca aj počas zimy. Stačí si k vozíku dokúpiť lyžiarsky set. Cyklovozík si so sebou môžete vziať  na dovolenku autom. Jednoducho ho zložíte do kufra auta alebo do strešného boxu. Bicykle bez problémov prevezie nosič bicyklov na ťažné zariadenie.

Zhrnutie výhod a nevýhod cyklovozíka

Z praktického hľadiska nemôžeme cyklovozíkom nič vytknúť. Dokonca aj po odrastení dieťaťa ho môžete využívať na prepravu nákupov alebo domáceho maznáčika. Jeho skladnosť a jednoduchá manipulácia s ním vám pomôže udržať aktívny spôsob života s malými deťmi. Za všetko kvalitné a praktické sa platí, a preto jedinou nevýhodou je vyššia cena vozíkov. Je síce pravda, že najlacnejšie modely môžete zohnať od 200 €, ale ich kvalita je pochybná. Naozaj prepracované, bezpečné a pohodlné sú detské cyklovozíky značky Thule, ktorých cena sa pri niektorých modeloch šplhá nad 1000 €.

 

You may also like