Motorkárske oblečenie - bunda a nohavice alebo kombinéza?

Motorkárske oblečenie – bunda a nohavice alebo kombinéza?

by spravca

Trendové moto oblečenie a motorka k sebe neodmysliteľne patria. Veď si predstavte, že by na vymakanom stroji sedel chlapík v tielku a bermudách. Motorkárske oblečenie sa môže skladať z bundy a nohavíc alebo ide o ucelenú kombinézu. Výber necháme na vás. Dôležitejšie sú materiál a ochranné prvky.

Kedy preferovať kombinézu a kedy bundu s nohavicami

Ak radi a hlavne často prevetráte svoju motorku na cestách či diaľniciach, mali by ste si kúpiť odolnú moto kombinézu. Naopak na občasné cesty po meste alebo do blízkeho okolia vám postačí bunda. K bunde by ste nemali nosiť rifle alebo klasické nohavice, ale pohodlné moto kúsky. Pre pravidelných jazdcov odporúčame kúpu textilných alebo kožených nohavíc. Rekreační motorkári sa môžu poobhliadnuť po odľahčených verziách. Nech už sa rozhodnete pre akékoľvek motorkárske oblečenie, vždy vyberajte také, ktoré má čo najviac integrovaných chráničov.

Kožené alebo textilné motorkárske oblečenie?

Väčšina motorkárov má ihneď jasno vo výbere kombinézy či nohavíc. Väčšie vrásky na čele im robí výber materiálu. Veľmi ich priťahuje koža, ale v hĺbke duše vedia, že textil bude pohodlnejším variantom. Ťažko sa však odoláva predstave, ako sedia na motorke – na hlave aerodynamická prilba na motorku a na tele natiahnutá nablýskaná kožená kombinéza.

Kožené moto oblečenie

Kožené oblečenie nie je len estetickou záležitosťou, ale aj dodáva motorkárovi lepšiu ochranu, pretože je viac odolné voči odratiu. Koža lepšie drží na tela a tým pádom sú chrániče vždy na správnom mieste. Na druhej strane mať kožené oblečenie oblečené počas dažďa alebo v horúčavách nie je nič príjemné. Kožené moto oblečenie nemá možnosť odvetrávania a pri dlhšej jazde spôsobuje pocity nepohodlia.

Textilné moto oblečenie

Textilné motorkárske oblečenie sa v dnešnej dobe čoraz viacej podobá na kožené a niekedy je dokonca trendovejšie. Skúste kliknúť na stránky e-shopu inSPORTline a budete prekvapení z toho, ako môže textilné moto oblečenie vyzerať. Textil je pohodlný, vzdušný, dokáže odolať vlhkosti a nebude vám prekážať ani na celodenných výletoch. Textilné oblečenie na motorky má dokonca možnosť doplnenia zimnej vložky, ktorá umožní jazdu v chladnejšom počasí. Takéto oblečenie má aj svoje nevýhody. Vydrží vám kratšie, pri páde sa ľahšie zoderie a chrániče v ňom nesedia tak dobre ako v koženej kombinéze.

 

 

 

You may also like