4 tipy pre voľbu ideálnej štvorkolky

4 tipy pre voľbu ideálnej štvorkolky

by spravca

Aké faktory by ste v prvom rade mali vziať do úvahy, pokiaľ sa rozhodnete zaobstarať si štvorkolku a čo by ste pri nej mali zohľadniť?

Na čo pri štvorkolkách nezabúdať

  1. Druh štvorkolky – Jedným z prvých kritérií vášho výberu by mal byť plánovaný účel jej použitia. Inými slovami, k čomu máte v pláne štvorkolku využívať. Existujú totiž tak športové štvorkolky, ako aj pracovné, alebo ak chcete úžitkové štvorkolky, ktoré môžu pri práci poslúžiť napríklad poľovníkom alebo rybárom. Niektoré modely v sebe spájajú športové využitie s tým pracovným a sú tak ideálnou všestrannou voľbou, pokiaľ máte v úmysle štvorkolku využívať pri rôznych aktivitách.
  2. Značka – Všeobecne nie je najlepším nápadom spoliehať sa pri štvorkolkách na málo známe značky, hoci samozrejme ich produkty môžu byť cenovo dostupnejšie než u konkurencie. Ich kvalita však potom často zodpovedá cene a napokon možno ešte aj zaplatíte viac kvôli opakovaným návštevám servisu v dôsledku nekvalitných produktov. Dajte radšej prednosť značkám, ktoré svoj sortiment vytvárajú na základe dlhoročných skúseností a spätnej väzby od zákazníkov. Príkladom je spoločnosť kanadského pôvodu Bombardier Recreational Products, v skratke BRP.
  3. Počet pasažierov – Tento faktor možno síce nie je tým najdôležitejším, napriek tomu sa však oplatí vziať ho pri rozhodovaní do úvahy. Štandardná štvorkolka je jednomiestna, stretnúť sa však môžeme aj s dvojmiestnou, čo nám v praxi potvrdzuje model Outlander Max DPS 450 T. Štvormiestne vybavenie je zas typické pre najnovšie modely s etiketou Maverick.
  4. Rozmery štvorkolky – V prípade, že chcete vašu budúcu štvorkolku využívať v teréne s horšou dostupnosťou, mali by ste zvážiť aj jej približné rozmery. V tomto smere vám vychádzajú v ústrety terénne vozidlá side by side a lepšou priechodnosťou v úzkych priestoroch sa vyznačujú napríklad modely Maverick Trail z produktovej rady štvorkolky can am vzhľadom na ich maximálnu šírku 127 centimetrov.

 

 

You may also like