Nosiče na bicykle. Prečo sa oplatia kúpiť a aký si vybrať

Nosiče na bicykle. Prečo sa oplatia kúpiť a aký si vybrať

by spravca

Pre každého aktívneho cyklistu je zaobstaranie si nosiča na bicykle priam nevyhnutnosť. Dostať sa do vzdialenejších miest a spoznávať nové trasy je veľmi lákavá predstava. Bez nosiča sa budete musieť komplikovane prepraviť vlakom alebo autobusom a stratiť kopec času i komfortu. Ak ešte nosič nevlastníte, sú tieto jarné dni ako stvorené na kúpu jedného z troch modelov nosičov.

Nosiče na bicykle sú praktické a cenovo dostupné

Dúfame, že nepatríte medzi šoférov, ktorí prevážajú bicykel rozložený v kufri auta alebo priamo vo vnútri vozidla. Nielenže riskujete poškodenie interiéru, ale aj svoje bezpečie. Je to úplne zbytočné, pretože nosiče na bicykle sú presne ako strešné boxy skvelými pomocníkmi pri cestovaní autom. Ak si k nosiču na bicykle dokúpite už spomínaný strešný box alebo cyklovozíky pre deti, môže cyklistický výlet absolvovať celá rodina.

Vyberte si vhodný nosič na bicykle

Nosiče na bicykle sa rozdeľujú podľa miesta umiestnenia na nosiče na ťažné zariadenie, strešné nosiče a nosiče na piate dvere. Všetky typy nosičov majú svoje plusy i mínusy. Záleží len od vašich preferencií, ktorý typ si vyberiete.

Nosiče bicyklov na ťažné zariadenie

Nosič na ťažné zariadenie je z hľadiska praktickosti veľmi dobrou voľbou. Ak máte na vozidle ťažné, nad iným variantom nepremýšľajte. Jeho najväčšou výhodou je blesková inštalácia a ľahká manipulácia s bicyklami. Po sklopení nosiča máte dobrý prístup do kufra. Nosiče na ťažné zvládnu uniesť až štyri bicykle a môžete ich využívať na rôzne typy vozidiel s ťažným zariadením. Väčšina nových modelov má zabezpečenie proti odcudzeniu bicyklov. Jedinou nevýhodou tohto typu nosiča je nutnosť inštalácie poznávacej značky. Buď si budete musieť dokúpiť tretiu, alebo premiestniť zadnú na nosič.

Nosiče bicyklov na piate dvere

Pre majiteľov vozidla bez ťažného zariadenia je vhodnou voľbou nosič na piate dvere. Tento model nosiča sa dá namontovať skoro na všetky typy vozidiel s rovnou zadnou časťou. O kompatibilite nosiča s vašim automobilom sa vopred informujte ešte pred jeho kúpou. Opäť ide o typ nosiča, ktorý sa jednoducho montuje a unesie viac kusov bicyklov. Po zložení je veľmi skladný. Jeho nevýhodami je komplikovaný prístup do kufra a zhoršený výhľad vodiča zadným oknom.

Strešné nosiče bicyklov

Posledným modelom nosičov je strešný, ktorý sa montuje na strešné priečniky. Výhodou je, že strešný nosič môžete po demontáži použiť na akomkoľvek vozidle. Bicykle sú na streche dobre chránené proti poškodeniu a znečisteniu. Poteší vás taktiež cena strešného nosiča a jeho skladnosť. Na druhej strane budete mať znemožnený vjazd do garáže, bicykle sa do výšky zle vykladajú a upevňujú. Zároveň musíte počítať so zmenenými jazdnými vlastnosťami vozidla, budete musieť jazdiť pomalšie a spotreba paliva sa zvýši.

 

You may also like