Biela farba na stenu – prečo áno a prečo nie?!

by spravca

Interiérové farby vyjadrujú náš vzťah k trendom, štýlom, s dôrazom na dekorácie a zmeny v priestore. Vychádzajú, samozrejme, aj z nášho vlastného prežívania, nálady a vkusu ostatných členov rodiny. To, na akú farbu premaľujete steny v jednej miestnosti, nemusí byť žiadnou vedou, ale hrou za predpokladu, že presne viete, čo vo finálne očakávate!

Biela interiérová farba  – kto by ju nepoznal?

Keď sa doma povie Ide sa maľovať, zväčša je to fuška na celý deň, ak nie na dlhší čas. Sú takmer všetky steny vo vašej domácnosti nabielo a vy netúžite po žiadnej radikálnej zmene? Farba na stenu v odtieňoch bielej má hneď niekoľko prívlastkov – zatiaľ čo ju jedni považujú za zlatý stred, iní na to majú oveľa kritickejší názor. Biela predstavuje nutné zlo, resp. siahneme po nej, keď sa nám nechce kombinovať, sťažovať si podmienky pri výbere interiérovej farby.

Nad bielou zalamujú rukami zväčša viacpočetné domácnosti – na svetlom podklade vidieť síce každý odtlačok, fľak, ale dnes nie je žiadny problém vybrať z farieb ľahko zmývateľných, odolných voči špine a mastnote.

Biela dokáže v interiéri tieto divy!

Predovšetkým nie je biela ako biela a okrem toho, že jej prislúcha veľa odtieňov, rovnako ich rozlišujeme podľa tried. Medzi farby laky sa tak dostáva biela štandard, vhodná skôr na exteriérové použitie. Snehobiele steny dosiahneme nanášaním farieb minimálne strednej triedy. Odporúča sa primiešať titánovú belosť a použiť tmel. Interiérová farba sa zároveň stane odolnejšou voči oderom a oškrabaniu.

Medzi štyrmi bielymi stenami si viete užívať väčšiu priestrannosť, vzdušnosť a modernosť bývania. Biela odráža svetlo (prirodzené aj zo svietidiel), opticky zväčšuje priestor a je „čistou tabuľou“ pre uplatnenie takmer všetkých interiérových štýlov a dekorácií od sezónnych až k nadčasovým. Biela privíta každú zmenu, tak nech má vo vašom príbytku dvere otvorené!

 

 

 

You may also like