Vieme, aké farby sú must have tejto jari

Vieme, aké farby sú must have tejto jari

by spravca

Táto jar sa nesie v znamení rozmanitých farieb, ktoré môžeme vidieť na rôznych kúskoch oblečenia, ale aj na doplnkoch. Vďaka farebným kombináciám môžete nechať hovoriť váš outfit za vás. Preto sa poďme pozrieť na to, aké farby sú must have tejto jari.

Overené kombinácie, ale aj nová paleta

Samozrejme, nič nepokazíte klasickými farbami ako je napríklad biela, modrá, hnedá a čierna. Vieme, že ani jedna z nás nedá rozhodne dopustiť na obľúbenú kombináciu bieleho trička či košele s džínsami. Aj napriek tomu, že táto kombinácia je nesmrteľná klasika, túto jar zvoľte radšej iné dámske nohavice v iných odtieňoch.

Veľmi trendy sú rozšírené nohavice padavého strihu, aké sa nosili kedysi. Radi by sme vám dali do pozornosti tieto nohavice v žiarivých farbách ako je napríklad žltá, cyklaménová alebo zelená. Ideálne je, ak majú vyšší pás s pútkami, cez ktoré si môžete prevliecť opasok alebo šatku, ktorými spravíte dokonalý kontrast vášho outfitu, ale aj vám dokonalo vytvaruje krivky.

Ak máte náladu na experimentovanie, pokojne siahnite po farebnom tope alebo dámskej blúzke v podobnom odtieni. Aby váš outfit nepôsobil jednoliato, požadovaný kontrast spravíte s vyššie spomínaným opaskom alebo šatkou miesto neho. Ak si však netrúfate na takéto farby, pokojne siahnite po bielom tričku či blúzke. Biela farba je jemná, vzdušná a váš jarný outfit nebude pôsobiť ťažkopádne, ale naopak, budete ako vystrihnutá z módnych magazínov!

Oblečte sa do farieb kvetov

Všetky z nás milujeme jar najmä pre jej pestrú paletu farieb a intenzívnych vôní. Prečo sa teda neobliecť aj do jarných farieb? Veľmi dobre poznáme klasické farby ako žltá, červená, modrá či zelená, ale vyskúšajte dať prednosť aj iným.

Jemná fialová, ktorou vás každú jar opantávajú voňavé orgovány, jemne žiarivá žltá, na ktorú si spomeniete pri pohľade na slnko, čistá a sýta modrá ako horúci jarný deň alebo intenzívna zelená, ktorá predstavuje znovuzrodenie. Presne to sú tie farby, ktoré by ste mali hľadať, ak chcete byť v súlade s tohtoročnými farebnými trendami.

Okrem toho nesmieme zabudnúť ani na farbu roka, veri peri, ktorá na prvý pohľad pripomína fialovú, avšak je to kombinácia modrej a fialovej s nádychom červenej. Aj pri výrobe tejto farby bola inšpirácia nájdená v rozkvitnutej jarnej záhrade. Dizajnéri sa inšpirovali zimozeleňou menšou, po anglicky periwinkle. Táto farba predstavuje nádej, znovuzrodenie a pokoj do všetkých dní, ktoré nás čakajú. Preto ak po nej siahnete vo svojom outfite alebo na doplnkoch, tieto kúsky budú rozhodne hovoriť za vás jasným jazykom.

A čo pre drsnejšie dámy?

Je pravda, že tohtoročná farebná paleta skôr praje romantickým dušiam. Avšak vieme, že medzi nami sú aj dámy, ktorým tieto farebné kombinácie nemusia byť po chuti. Dámy, ak ste sa v týchto riadkoch našli, tak vám odporúčame siahnuť po overených farbách ako biela a čierna, no v iných dizajnoch.

Túto jar sú veľmi trendy kombinácie s kožou, ako napríklad kožená sukňa či kožené nohavice. Tieto kúsky môžete kombinovať s bielym topom alebo predĺženou blúzkou, pričom si vytvoríte minimalistický outfit presne podľa najnovších módnych trendov. Ak však dostanete chuť aj na nejaké iné farby, siahnite po farebných kabelkách alebo doplnkoch ako sú napríklad šatky či opasky.

Ak potrebujte nájsť bližšiu inšpiráciu na jarné farebné kombinácie, jednotlivé kúsky alebo si chcete iba spraviť radosť, rozhodne odporúčame sa pozrieť na eshop www.lamio.sk, kde na vás čakajú luxusné talianske značky Coccinelle, Luisa Spagnoli a Tosca Blu s novými jarnými kolekciami plných farieb a zaujímavých modelov.

Text: Ivana Jánošková

You may also like