Teplovzdušný výmenník šetrí peniaze za kúrenie

Teplovzdušný výmenník šetrí peniaze za kúrenie

by spravca

Šetrenie, čo sa týka kúrenia, neminie nikoho z nás. Budeme môcť vôbec kúriť v ďalšej sezóne plynom? Zvládneme to finančne? To sú otázky, ktoré si kladie väčšina Slovákov. V Európskej únii nie je iná krajina, ktorá by bola tak závislá na ruskom plyne ako Slovenská republika.

Z až 98,3 % pokývajú potreby plynu na Slovensku dodávky z Ruska. Každý, kto nie je hazardér, sa už teraz musí chystať na to, že zostaneme bez plynu. Riešením je rozkúriť zas naše pece, krby aj šporáky. V starších domoch sú stále samozrejmosťou. Ale ich účinnosť je často nevalná. Môžeme investovať do lepších, s vyššou účinnosťou, trebárs s trojfázovým spaľovaním, ale riešenie existuje aj iné a lacnejšie.

Zadovážte si teplovzdušný výmenník

Tento pomerne jednoduchý pomocník, teplovzdušný výmenník, dokáže využiť teplo vznikajúce pri horení, ktoré by bolo inak iba odvedené do komína. Spaliny majú pomerne vysokú teplotu a práve s ich teplom dokáže teplovzdušný výmenník čarovať. Skôr ako teplo z nich vyletí z komína, zachytí ho a „otočí” naspäť do priestoru interiéru. Teplo nám tak zbytočne neuniká.

Kvalitné výmenníky tepla dodáva e-shop Dymovody.eu

Najširší sortiment teplovzdušných výmenníkov ponúka e-shop Dymovody.eu. V sortimente má teplovzdušné výmenníky, kachle, grily, dymovody, príslušenstvo a doplnky. Ide o jeden z najlacnejších e-shopov tohoto zamerania. Tovar dostanete už do troch dní od objednania.

Ako ešte šetriť na energiách a kúrení?

Neodkladajte výmenu okien ani dverí. Ak ju nemáte v pláne, pripravte okná a dvere na zimu inštaláciou lepšieho tesnenia. Chystajte drevo na zimu vždy s predstihom. Malo by schnúť 3 až 4 roky, a to už pripravené na drobné polienka. Naučte sa žiť tepelne skromnejšie. Spať sa dá aj pri 10 °C a verte neverte, vôbec vám nemusí byť zima. Stačí vhodná teplá perina, hrejivá plachta či termofľaša pod perinu.

You may also like