Rodinné prídavky v Nemecku: Ako to funguje?

Rodinné prídavky v Nemecku: Ako to funguje?

by spravca

Pracujete, poprípade ste v minulosti pracovali v Nemecku? V tom prípade ste tu správne! Prinášame vám totiž základné informácie o tom, ako fungujú prídavky na dieťa v Nemecku.

Ak pracujete v Nemecku, nemali by ste prísť ani o jeden cent. Preto je fajn, ak sa vždy vopred budete informovať o tom, ako to celé funguje. Samozrejme, my vám to chceme uľahčiť a preto vám prinášame základné informácie o tom, ako prídavky na dieťa v Nemecku fungujú.

Ide totiž o nenáročný proces, na ktorý má nárok skutočne ktokoľvek, kto pracuje alebo pracoval v Nemecku. Viac informácii si môžete pozrieť na stránke kindergeld.click.

Online žiadosť

V súčasnosti je množstvo služieb zariadených tak, že nebudete musieť stáť dlhé hodiny v rade na úradoch. Ak si chcete uplatniť rodinné prídavky na dieťa v Nemecku, budete potrebovať vyplniť len jeden online formulár. Je postavený tak, aby ho zvládol vyplniť skutočne ktokoľvek. Krok po kroku totiž budete prevedený celou sériou otázok a špeciálna aplikácia vás vždy budete informovať o tom, na ktorom kroku sa nachádzate. Na stránke Kindergeld.click je aj zákaznícky servis, ktorý vám určite s radosťou pomôže. Samozrejme, online dotazník netrvá dlho a budete ho mať vyplnený za pár minút.

Overenie nároku

Po vyplnení online dotazníku nastáva čas, kedy bude overený nárok na vaše rodinné prídavky na dieťa. Aplikácia vám to overí zadarmo a zároveň vypočíta aj konkrétnu výšku. Po celom vyplnení postačí žiadosť len podpísať a zaslať poštou na nemecký úrad. Zároveň pre vás na spomínanej stránke pripravia aj kompletný zoznam dokladov, ktoré budete pre túto žiadosť potrebovať. Všetky potrebné informácie vám budú zaslané na emailovú adresu, ktorú zadáte pri vypĺňaní.

Vďaka aplikácii budete mať neustále k dispozícii aj vysvetlivky, a tak bude vyplňovanie žiadosti len hravou a jednoduchou záležitosťou.

You may also like