Aké jedlo si vziať so sebou na výlet či túru?

Aké jedlo si vziať so sebou na výlet či túru?

by spravca

Sezóna dovoleniek, výletov, turistík a iných akcií sa už začala. Ak máte aj vy v pláne ísť niekam do hôr či len na výlet, nezabudnite si zbaliť chutné a zároveň výdatné jedlo, ktoré vám dodá energiu.

Sušené ovocie alebo oriešky

Výborným snackom na výlet je zmes orechov so sušeným ovocím. Dostať ich v rôznych obchodoch alebo si ich môžete namiešať doma. Ak premýšľate kam na výlet do prírody, tak siahnite po tejto voľbe, ktorá vás bohato zasýti, keď vás uprostred prírody prepadne hlad.  Hlavným benefitom ovocia je obsah prírodných cukrov, ktoré vás vedia vzpružiť. Orechy vám doplnia bielkoviny a tuky a nezaťažia trávenie.

Obložený rožok alebo chlieb

Ak sa vydáte na výlety s deťmi, tie určite ocenia obložený chlebík alebo rožok. Ak chcete pripraviť zdravšiu variantu, vymeňte biely rožok za celozrnný, ktorý obsahuje viac vlákniny a vie lepšie zasýtiť. Na oblohu stačí kvalitnejšiu šunku, maslo a nezabudnite aj na zeleninu.

Čerstvé ovocie

Počas výletu je vhodným občerstvením aj čerstvé ovocie alebo zelenina. Praktickejšie bude si ho nakrájať vopred do misky. Vhodný variant je napr. banán, jablko či bobuľové ovocie. Vedia vám dodať prírodný zdroj cukru alebo aj čiastočne doplniť pitný režim.

Sladká tyčinka

Rýchlym zdrojom energie sú proteínové tyčinky. Nahraďte ich sladkými tyčinkami nabitými nezdravými cukrami, ktoré vás zasýtia len na malý moment a uberú vám energiu. Pri výbere proteínovej tyčinky dbajte na to, aby obsahovala čo najmenej cukru a čo najväčšie množstvo bielkovín. Tie naopak pomôžu prekonať pocit hladu a dodajú vám prísun energie na dostatočné dlhú dobu. V dnešnej dobe je množstvo výrobcov, ktorí vyrábajú proteínové tyčinky takmer na nerozoznanie od klasických tyčiniek.

Ak zvažujete kam na výlet Stredné Slovensko, Východné alebo Západné Slovensko, myslite aj na dodržiavanie pitného režimu. Počas letných horúcich dni by ste mali doplniť dostatočné množstvo tekutín, aby ste predišli úpalu či dehydratácii.

 

 

You may also like