Prečo sú kolobežky tak veľmi obľúbené?

Prečo sú kolobežky tak veľmi obľúbené?

by spravca

Iste sa čudujete, prečo vo vašom okolí neustále pribúdajú ľudia, ktorí si kúpili kolobežku. Populárne sú klasické kolobežky a tiež ich elektronické varianty. Možno by ste sa popularite kolobežiek nečudovali, keby ste si aspoň raz jazdu na tomto zábavnom vozítku vyskúšali. Prečo sú kolobežky tak veľmi obľúbené? Uvedieme vám zopár dôvodov ich populárnosti.

Zábavný pohyb pre celú rodinu

Kolobežky sa dajú kúpiť pre deti i ako kolobežka pre dospelých. Vďaka tomu si podobne ako na bicykloch dokážete celá rodina spoločne spríjemniť nielen letné dni pri zdravej športovej aktivite. Jazdu na kolobežke si rýchlo obľúbia aj dámy, pretože pohyb na nich je elegantný a prirodzený. Na kolobežku môžete vyskočiť v šatách i obleku. Vždy budete vyzerať štýlovo a moderne.

Silné svaly a vitalita

Na kolobežke počas pohybu zapájate veľa svalových partií. Znamená to, že nielen schudnete, ale budete tiež vyzerať pevnejšie a silnejšie. Skúste od skúsenejších odpozerať ich techniku jazdy alebo si pustite video na internete. Ak budete na kolobežke jazdiť v správnej polohe, tak dáte počas jazdy zabrať nohám, bokom, bruchu i chrbtu. Kolobežky sú cestou k peknej postave a znižovaniu váhy. Pohyb na čerstvom vzduchu je samozrejme tiež balzamom pre vašu dušu a myseľ.

Život bez bolestí

Ľudia, ktorí jazdia na kolobežke dlhšie vám potvrdia, že sa zbavili mnohých bolestí a zlepšila sa im koordinácia tela. Vďaka kolobežke dokážete bojovať proti bolestiam chrbtice. Posilňovaním hornej časti tela sa svalstvo spevní a bolesti ustúpia. Kolobežkovanie blahodarne pôsobí tiež na kĺby a celý pohybový systém. Hlavne u detí sa vďaka jazde správne vyvinie držanie tela a motorika.

Lacný dopravný prostriedok

Klasické kolobežky sú lacné, čo znamená, že za pár desiatok eur sa dostanete k dopravnému prostriedku vhodnému na premiestňovanie sa po meste. Ekologickou jazdou ušetríte peniaze, ktoré by ste minuli na palivo alebo na lístky MHD. Nákladná nie je ani údržba kolobežky. Stačí kontrolovať jej spoje a občas dofúkať kolesá. Kde zohnať kvalitnú a lacnú kolobežku? No predsa v e-shope inSPORTline.

 

NÁŠ TIP NA ZÁVER: Odrážadlo pre deti je tiež výbornou alternatívou.

You may also like