Možnosti doplnkového svietenia – prídavné diaľkové svetlá na autá

Možnosti doplnkového svietenia – prídavné diaľkové svetlá na autá

by spravca

Pre firmy pracujúce s ťažkou technikou, ale tiež pre jednotlivcov, sú určené rôzne druhy svetiel, ktoré je možné dodatočne nainštalovať k autu. Výber je naozaj široký a závisí len od vašich preferencií a potrieb, aké svetlá si vyberiete. Okrem druhu svetiel pri výbere zvážte typ žiarovky umiestnenej v svietidle.

Typy prídavných svetiel na autá

Prídavné svetlá na autá sa inštalujú na rôzne miesta v interiéri alebo mimo vozidla. Niekedy ide o pracovné svetlá umožňujúce vykonávať činnosti v exteriéri aj po zotmení. Takéto svetlá sa zídu stavebným a technickým firmám. Počas letných prác na poli ich ocenia aj farmári a poľnohospodári. Prídavné svetlá ako svetelné rampy obľubujú poľovníci a pretekári či hobby pretekári jazdiaci na off road vozidlách.

Z pracovných a výstražných svetiel musíme spomenúť stroboskopy, majáky, výstražné lampy a smerové svietidlá dobre známe u cestárov. Všetky uvedené svetlá majú silnú intenzitu svietenia, ktorá sa dá nasmerovať do rôznych uhlov. Intenzita výstražného svetla sa zvyšuje, ak majú doplnkové svietidlá možnosť preblikávania alebo je ich farba oranžová.

Prídavné diaľkové svetlá a ich využitie

Pre bežného motoristu majú prídavné diaľkové svetlá význam v situáciách, kedy sa ocitne mimo diaľnice. Odporúčame ich kúpiť na SUV, ale i menšie osobné automobily tým z vás, ktorí majú horskú chatu či jazdia na poľovačky. Menšie prídavné svetlá do diaľky sa vyrábajú v pároch a inštalujú sa na obe strany vozidla. Väčšie svetlá sa inštalujú do stredu vozidla v prednej časti, no ide skôr o pracovné ako o diaľkové svetlo. Diaľkové svetlá môžu mať rôzne vylepšenia ako je ochranná mriežka. Zakúpiť sa dajú v zaujímavých farbách, napríklad v modrej.

Na čo si dávať pozor pri výbere diaľkových svetiel

Diaľkové svetlá musia byť odolné, aby vydržali nárazy a poveternostné podmienky. Montujú sa do vonkajšej časti vozidla, čo znamená, že musia disponovať IP krytín. Overte si či majú vami vybrané svetlá IP krytie 68. Táto hodnota označuje svietidlá odolné voči prieniku nečistôt do diód a vysokú ochranu pred vodou. Najdlhšiu životnosť a najlepšiu svietivosť majú prídavné diaľkové svetlá s led diódami.

 

You may also like