Chráňte matrac pomocou matracových doplnkov

Chráňte matrac pomocou matracových doplnkov

by spravca

Kvalitné matrace nestoja pár eur, a preto by ste sa mali o ne starať. Jednou z možností, ako predĺžiť životnosť matracov sú doplnky. Na výber máte tri druhy doplnkov k matracom – poťahy, vrchné matrace a matracové chrániče. Každý doplnok má inú funkciu, ale každý sa postará o to, aby ste sa zo stavu svojich matracov mohli tešiť čo najdlhšie.

Poťahy na matrace

Prvým doplnkom a pomôckou pre matrace sú poťahy. Väčšina kvalitných matracov disponuje poťahom od výrobcu. Ak váš matrac materasso poťah nemá, dokúpte ho podľa veľkosti matraca. Vďaka poťahu sa vám bude ľahšie udržiavať hygiena matraca. Niektoré poťahy na matrace sú vyrobené zo špeciálnych zmesí, ktoré bránia usádzaniu baktérií a tvorbe vlhkosti. Iné pôsobia upokojujúco vďaka  prírodným arómam. Poťahy z aloe vera pozitívne pôsobia na pokožku.

Vrchné matrace

Vrchné matrace hlavný matrac chránia. Okrem toho prispievajú k pohodliu v posteli. Zvyšujú hrúbku hlavného matraca a dokážu zmeniť jeho tuhosť. Ak vám matrac v tuhosti nesadol, práve vrchný matrac dokáže situáciu zachrániť. Vrchný matrac eliminuje deformácie hlavného matraca. Vrchný matrac na manželské postele vytvorí celistvý povrch.

Keď hľadáte pomôcku, ktorá by chránila vaše kĺby a znižovala tlak na pohybový aparát, kúpte vrchný matrac z pamäťovej peny. Existujú tiež špeciálne vrchné matrace, ktoré dokážu chladiť alebo pôsobiť ako masážny prvok postele. Veľmi pohodlné sú vrchné matrace rozdelené do zón.

O vrchný matrac sa starajte. Mali by ste pravidelne prať jeho poťah. Vhodné je vetranie vrchného matraca na terase. Ak budete vrchný matrac otáčať, zabránite tvorbe preležaných miest.

Matracové chrániče

Úlohou matracových chráničov je ochrana povrchu matrace pred znečistením. Chrániče sú tenké, takže nezabránia preležaniu a deformáciám. V tomto smere sa musíte spoľahnúť na rošty na posteľ alebo vrchný matrac. Matracové chrániče sa pripevňujú na matrac pomocou gumičiek, ktoré sú umiestnené v rohoch chrániča. Vyrábajú sa z rôznych materiálov.

Pre seniorov a malé deti sú vhodné polyuretánové chrániče. Majú dobré sacie vlastnosti a zároveň pohltia zápach po malých nehodách v posteli. Nie sú vhodné pre alergikov. Alergiami trpiaci ľudia si musia kúpiť bambusový chránič. Bambusový chránič je dostatočne odolný a na dotyk veľmi príjemný. Výbornou kombináciou je bavlnený chránič, ktorý je prešitý PES vláknom.

Pri výbere chrániča si overte veľkosť matraca, aby bola kompatibilná s chráničom. Pozor na to, že aj chránič teba udržiavať. Po jeho znečistení chránič ihneď vyperte v práčke podľa pokynov od výrobcu.

 

You may also like