Dovolenka na jachte – zábava pre každého

Dovolenka na jachte – zábava pre každého

by spravca

Dovolenky na jachte sa stali už akýmsi štandardom aj pre Slovákov. Veľa ľudí pochopilo, že ide o cenovo dostupnú dovolenku a navyše veľmi zábavnú. Tento typ dovolenky sa absolútne nedá porovnať s dovolenkou v rezorte. Každý deň ste na inom miesta a každý deň máte vyplnený inými aktivitami. Napriek tomu sa mnohí obávajú, že ich plavba bude nudiť. Obavy nie sú na mieste. Dovolenky na jachte sú ako stvorené pre rodiny s deťmi i partie mladých ľudí.

Lacná dovolenka na jachte

Asi len málokto z vás má dostatok financií, aby si kúpil lode alebo jachty na predaj. Napriek tomu si dovolenku na jachte môžete užiť aj vy. Jednoducho si jednu prenajmete. Možnosti máte dve. Buď si zaplatíte len prenájom jachty, alebo si zakúpite aj služby posádky. V prípade, že niekto z vašej partie vlastní kapitánsky preukaz, tak ušetríte. Pozor však na to, že kapitánsky preukaz nie je preukaz vodca malého plavidla. Na mori môže lode viesť len človek, ktorý absolvoval kurz veliteľa námorného rekreačného plavidla. Ešte viac ušetríte, keď sa s jachtou vyberiete brázdiť moria v Chorvátsku, Taliansku a Grécku. V týchto destináciách sú nižšie poplatky za všetky služby spojené s kotvením. Podľa toho, koľko ľudí sa s vami na plavbu chystá si prenajmite luxusnejšiu jachtu (viac ako 12 osôb), katamarán (okolo 12 osôb) alebo plachetnicu (okolo 7 osôb).

Dovolenku si vyskúšajte nanečisto

V prípade, že si nie ste istí, ako zvládnete pobyt na mori, vyskúšajte si najskôr jednodennú plavbu napríklad na nafukovacom motorovom člne. Niektoré z týchto člnov sú určené pre viac ako 10 ľudí a dá sa na nich stráviť veľmi príjemný deň. K dispozícii vám budú také vymoženosti ako rampa na opaľovanie, audio systém, kuchynka alebo sprcha. Po jednom dni na mori či v zátoke iste zistíte, či je dovolenka na jachte to pravé pre vašu rodinu, alebo pre vás. Možno dokonca zatúžite po vlastnom plavidle a zameriate sa na lode na predaj.

Na jachte sa zaručene nebude nudiť ani jeden pasažier

Možno si pod dovolenkou na mori predstavujete len vylihovanie na palube a popíjanie drinkov. Áno, toto je jedna z možností, ako dovolenku na jachte stráviť. Bola by však škoda nevyužiť naplno všetky možnosti plavby. Napríklad kotvenie na nepoznaných miestach alebo v prekrásnych zátokách, kde si môžete zaplávať s pocitom nekonečnej slobody. Na lodi sa dá aj cvičiť, skvelé sú relaxačné cvičenia ako joga alebo pilates. Po cvičení skočte do vody a potápajte sa pri útese. Zoberte si na dovolenku športové náradie a vyskúšajte surfing, vodné lyže alebo paddleboarding. Unavení po celodenných aktivitách sa začítajte do zaujímavej knihy či pri západe slnka vyznajte lásku svojej polovičke.

 

 

You may also like