Hliníkové motorové člny – ako stvorené pre rybárov

Hliníkové motorové člny – ako stvorené pre rybárov

by spravca

Kúpou udice a návnad to všetko začalo. Rybolov je koníčkom, ktorý sa dostane človeku rýchlo pod kožu. Len vy a vodná hladina, všade naokolo božské ticho, občasný žblnkot atmosféru pokoja umocňuje. Po pár rokoch rybárčenia však zrazu zistíte, že postávanie na brehu vám už nestačí. V tomto okamihu je čas na kúpu hliníkového motorového člna.

Okrem hliníkových člnov dobre poslúžia skútre

Rybári majú viac možností ako sa presunúť z brehu na vodné plochy. Prvou je gumový motorový čln, ktorý je však vhodnejší na rekreačnú plavbu a zábavu. Druhá možnosť je už o niečo vhodnejšia pre rybárov – vodný skúter. Niektoré vodné skútre sú špeciálne navrhnuté práve pre rybárov. Disponujú držiakmi na rybárske prúty či ľadničkou. Sú tiež viac stabilnejšie, aby umožnili vytiahnuť rybu z vody priamo z paluby skútra. Tretia možnosť je pre rybárov ako stvorená – hliníkové motorové člny. Pozor na to, že na riadenie všetkých troch typov spomínaných plavidiel s motorom výkonnejším ako je 4 kW je nutné si spraviť kurz vodca malého plavidla.

Čln nie je jachta, ale na rybolov poslúži perfektne

Hliníkové motorové člny nevyzerajú ako jachty na predaj, ale na rybárčenie vám budú stačiť. V niektorých prípadoch budete možno prekvapení, čo všetko tieto člny v základnej výbave majú. Dá sa povedať, že z člna nemusíte vystúpiť aj niekoľko dní. Len pozor, aby ste o komforte člna nehovorili pred vašou polovičkou – už by ste sa jej nezbavili.

Výbava, ktorá vás presvedčí, že čln musíte kúpiť

Najväčšie hliníkové motorové člny uvezú až 7 pasažierov. Znamená to, že čln využijete skvele v rámci rybárskeho združenia. Rybárske člny s motorom sú odľahčené, aby sa po vodnej hladine priam kĺzali a dostali sa aj do menej prístupných zátok. Zároveň majú vystužené dno, ktoré vás podrží pri ťahaní ťažšieho úlovku. Pod sedadlami sa skrýva objemný úložný priestor a samotné sedadlá sú polstrované. K člnom je možné dokúpiť voliteľné príslušenstvo, ktoré z člna spraví priam lode na predaj. Po rybolove sa dokonca môžete zabaviť vďaka okám na pripojenie vodných lyží. Ak by vám hliníkový čln nestačil, odporúčame investovať do pracovnej lode. V tej už nájdete malú kuchynku a krytú kabínu, v ktorej sa dá prespať.

 

 

 

You may also like