Chránič matraca – pre seniorov, deti i do rodín s domácimi maznáčikmi

Chránič matraca – pre seniorov, deti i do rodín s domácimi maznáčikmi

by spravca

Konečne ste si kúpili vysnívaný matrac a zrazu sa vám v posteli stane malá nehoda. Niektoré znečistenia matraca sa nedajú odstrániť alebo dokonca matrac zničia. Preto je na mieste myslieť na ochranu matraca ihneď po jeho kúpe. Jednou z možností je obstaranie si chrániča matraca.

Niekedy ani opatrnosť nestačí

Iste to dobre poznáte, že v domácnosti s malými deťmi alebo maznáčikmi sa poriadok udržiava veľmi komplikovane. Dokonca ani posteľ nie je pred nástrahami detí a zvierat  chránená. Každý miluje maznanie v posteli. Keď vám ráno do novej postele vlezú deti či psík, pes počas noci nebadane zaspí pri vašich nohách, môže sa stať veľa nehôd.

Rozliata káva, kúsok čokolády, psie chlpy. Všetky uvedené nečistoty sa z matracov odstraňujú veľmi ťažko. Dokonca aj vtedy, keď máte na matracoch poťah alebo hrubšiu plachtu. Jednou z možností je kúpiť vrchný matrac. Je dostatočne hrubý na to, aby sa k hlavnému matracu nedostali tekutiny i iné nečistoty. Je tiež pohodlný a dokáže zmeniť nevyhovujúcu tvrdosť matraca. Navyše je možné kúpiť variant pre alergikov, aby ste zabránili usádzaniu roztočov a prachu. Okrem vrchného matraca je možnosťou chránič matraca. Chránič je lacnejší ako vrchný matrac a veľmi účinne ochráni hlavný matrac.

Praktický i lacný chránič matraca

Chránič matraca je vyrobený tak, aby neznižoval komfort spania. Chránič je tenký, takže nezmení vlastnosti hlavného matraca. Povrch chrániča je zväčša vyrobený z bavlny a jeho spodok je pogumovaný resp. potiahnutý plastom. Plast a guma neprepustia k matracu žiadne nečistoty a ani tekutiny. V posteliach seniorov ide priam o nenahraditeľné príslušenstvo. Oceníte ho aj pri deťoch a psoch. S chráničom sa nemusíte báť v posteli raňajkovať. Chránič by si mali kúpiť taktiež ľudia, ktorí sa priveľmi potia.

Nielen ochrana matraca pred znečistením je funkciou chrániča. Špeciálne typy chráničov sú určené do postelí alergikov, keďže bojujú proti mikroorganizmom resp. im nedovolia sa v matraci usadiť. Chránič je bariérou medzi vašim telom a matracom. Z tela sa uvoľňujú kúsky pokožky, šupinky, ktoré sú obživou pre roztoče. Keď sa šupinky a vlhkosť nedostanú k matracu, roztoče nemajú šancu.

Chránič sa k matracu pripevňuje gumičkami v rohoch. Niektoré chrániče majú obvodový lem elastický a pokrývajú aj bočné strany matraca. Chránič je možné podobne ako plachtu prať v práčke. Túto pomôcku nájdete v obchodoch materasso matrace v rôzne veľkosti. Možné je kúpiť chránič do detskej postele i do manželského lôžka.

 

You may also like