5 dôvodov, prečo dať prednosť hliníkovému rebríku

5 dôvodov, prečo dať prednosť hliníkovému rebríku

by spravca

Najviac využívané rebríky sú vyrobené z dreva alebo hliníka. Okrem materiálu sa líšia výškou či možnosťami rozloženia. Keď hľadáte naozaj odolný rebrík, odporúčame sa zamerať na hliníkový model. Prečo je naše odporúčanie zamerané na hliníkové rebríky vám ihneď objasníme v podobe 5 výhod tohto typu rebríka.

1. Do interiéru i exteriéru

Možno ste pri kúpe rebríka v prvých minútach rozmýšľali o drevenom variante. V minulosti sa rebríky vyrábali len z dreva, ale dnes sa tento typ rebríka využíva už len zriedkavo. Hliníkový rebrík má veľkú výhodu v tom, že ho bez  obáv môžete používať na práce vo vnútri i vonku. Nevadia mu zmeny počasia, vlhkosť či UV žiarenie. Platí to aj pre jeho skladovanie, kedy hliníkové rebríky pokojne nechajte celú zimu v záhrade.

2. Skvelá manipulácia

Držali ste niekedy v rukách drevený rebrík? Ak nie, možno by ste ho nedokázali ani preniesť. Niektoré masívne drevené rebríky sú naozaj ťažké. Oproti tomu sú hliníkové rebríky ľahké ako pierko. Výborná manipulácia, nízka hmotnosť a skladnosť sú to, čomu by ste mali dať prednosť. V prípade, že pracujete s rebríkom po celý deň a musíte ho prenášať, s hliníkovým modelom sa nenarobíte ako kôň.

3. Dlhá životnosť

Hliníkové rebríky sú tak pevné a odolné voči mechanickému poškodeniu, že vám vydržia po celý život. Ani obávaná korózia rebríku z hliníka nehrozí. Skúste nechať drevený rebrík zopár dní na daždi a uvidíte, čo sa s ním stane. Prakticky bude nepoužiteľný. Takáto nehoda sa vám s hliníkovým rebríkom nemôže stať. Hliníkový rebrík môžete využívať po celý rok vonku, vo vlhkom sklade i v podniku, kde sa pracuje v náročnom mokrom a prašnom prostredí.

4. Variabilita modelov

Drevené rebríky nájdete v prevedení ako štafle, kedy kúpite farby laky a vymaľujte celý byt, alebo pevné oporné rebríky. Tieto dva modely vám ako profesionálovi nemusia stačiť. Hliníkové rebríky je možné kúpiť ako rozkladacie, kĺbové, skladajúce sa z viac častí alebo v teleskopickom prevedení. Do malých domácností sú určené hliníkové schodíky.

5. Jednoduchá údržba

Hliníkový rebrík je na údržbu naozaj nenáročný. Prakticky ho môžete používať každý deň bez komplikovaného brúsenia či natierania, ktoré si drevený rebrík vyžaduje.  Ak sa hliníkový rebrík zašpiní, jednoducho ho pretrite vlhkou handričkou a môžete opätovne pracovať.

 

You may also like