Chcete ísť s dobou a rýchlo sa prepraviť po meste? Kúpte si elektrickú kolobežku

by spravca

Autom, bicyklom, mestskou hromadnou dopravou alebo peši? Možností ako sa premiestňovať po meste je neúrekom. Ale iba jedna možnosť je v súčasnosti trendovým a naozaj rýchlym spôsobom prepravy v preplnenom meste. Touto možnosťou je jazda na elektrickej kolobežke, ktorá vám ušetrí financie a zároveň sa pri nej zabavíte.

Potrebujem elektrickú kolobežku?

Odpoveď je jednoznačná. Áno. Jazdiť autom v kolónach vás stojí čas i peniaze. Mestská hromadná doprava je neustále preplnená. Peši ďaleko nezájdete. S kolobežkou je to iná šálka kávy. Elektrická kolobežka vám pomôže rýchlo a bez zbytočných nákladov zdolať kilometre. Nemusíte riešiť parkovanie a môžete prepravu kombinovať. Znamená to, že ak vás prestane jazda na kolobežke baviť, jednoducho ju zložíte a môžete zvyšok cesty absolvovať autobusom. Elektrická kolobežka chráni vašu peňaženku, vaše nervy, váš čas a aj životné prostredie. Navyše je jazda na kolobežke podobne zábavná ako freestyle kolobežky a triky, ktoré sa s nimi dajú robiť.

Ako si mám vybrať elektrickú kolobežku?

Ak chcete elektrickú kolobežku využívať hlavne na jazdu po meste, kúpte si model s menšími kolesami a nižšou hmotnosťou. Dôležitý je samozrejme aj výkon motora. Na bežnú prepravu vám stačí výkon okolo 300 W. Pri vyššom výkone je potrebná väčšia baterka, ktorá zvýši hmotnosť kolobežky. Väčšina elektrických kolobežiek umožňuje jazdu rýchlosťou do 25 km/h. Táto rýchlosť je ideálna na bežné využívanie kolobežky ako mestského dopravného prostriedku. Plynulejšou jazdou predĺžite jej dojazd, ktorý sa pohybuje v rozpätí 20 – 35 km. Gumové kolesá s veľkosťou do 6,5 ” vám pomôžu s jazdou po nerovnom povrchu a zdolajú aj obrubníky. Hľadáte veľký výber kolobežiek za skvelé ceny? Kliknite na stránky internetového obchodu inSPORTline a zaručene si z bohatej ponuky elektrických kolobežiek či športových potrieb vyberiete.

Ako sa mám starať o elektrickú kolobežku?

Aby ste si kolobežku užili naozaj dlhý čas, je potrebné sa o ňu adekvátne a hlavne pravidelne starať. V prvom rade dodržujte maximálnu povolenú nosnosť a kolobežku nikdy nepreťažujte. V prípade, že vlastníte kolobežku s gumovými kolesami, nezabúdajte na občasné hustenie. Po ojazdení gúm vymeňte ich plášť. Majte na pamäti čistenie celej konštrukcie a dobíjanie batérie. Snažte sa batériu nabíjať pred jej úplným vybitím a nabíjanie neprerušiť do úplného nabitia. Každých 6 mesiacov pridajte do všetkých spojov mazivo. Nikdy nenechávajte kolobežku uskladnenú bez nabitia viac ako 2 mesiace.

 

You may also like