Prečo by ste si mali kúpiť stepper

by spravca

Uvažujete nad kúpou kardio stroja pre domáce cvičenie? Stepper je jednoznačne dobrou voľbou. Tento stroj nezaberie veľa miesta a cvičenie na ňom vám umožní spáliť stovky kalórií počas jediného tréningu. Stepper patrí medzi najobľúbenejšie fitness stroje na domáce cvičenie z dôvodu priaznivej ceny a skladnosti.

Čo je stepper

Stepper je kardio fitness stroj, ktorý nájdete podobne ako rotopedy v každom posilňovacom centre. Pri cvičení na stepperi ide o simuláciu chôdze do schodov. A ako iste viete, chôdza je jedným z najdravších pohybov šetrných ku kĺbom. Pri stúpaní do schodov sa rýchle zhadzujú kilogramy, zlepšuje sa funkcia pľúc a zároveň posilňuje kardiovaskulárny systém. Dobrou správou pre majiteľov malých bytov je, že sa steppery vyrábajú v rôznych veľkostiach. Napríklad mini stepper po cvičení hravo schováte do postele alebo skrine. Väčšie stojanové steppery sú súčasťou vybavenia mnohých fitness centier, umožňujú viacero možností nastavania kroku, odporu a výber tréningových plánov. Steppery v každej cenovej hladine a ich rôzne modely nájdete na stránkach internetového obchodu inSPORTline. InSPORTline je zárukou najlepších cien a najširšieho výberu potrieb pre športovcov.

Prečo by ste mali cvičiť na stepperi

Hmotnosť dole a výkonnosť hore

Stepper je skvelým strojom na spaľovanie kalórií. Počas hodiny cvičenia vo vysokom tempe spálite približne 500 kalórií v závislosti od vašej váhy. Zároveň sa zvýši vaša výkonnosť, keďže je pohyb na stepperi jedným z najviac efektívnych aeróbnych cvičení.

Pevnejšie svaly a zdravšie srdce

Stepper je strojom, na ktorom si pri pravidelnom tréningu spevníte sedacie svalstvo a svaly na nohách (stehenný sval a svaly na lýtkach). Tento stroj je vhodný aj pre ľudí, ktorí majú problémy s kĺbmi. Dopad je oveľa nižší ako pri behaní alebo klasickom chodení po schodoch. Pri cvičení na stepperi netrénujete len svaly, ale aj vaše srdce a celý obehový systém.

Množstvo funkcií a jednoduché použitie

Používanie steppera je jednoduché naozaj pre každého. Veď chôdza je pre človeka najprirodzenejším pohybom. Zároveň majú stroje vyššej kategórie možnosť nastavenia rôznych funkcií a dokonca sledovania pokrokov v mobilnom telefóne. Integrovaný počítač vás bude informovať o spálených kalóriách, vašom tempe a vzdialenosti, ktorú ste prešli. Rôzne tréningové programy vám pomôžu redukovať vašu hmotnosť  a zvyšovať fyzickú kondíciu.

 

You may also like