5 dôvodov, prečo sa oplatí kúpiť cyklovozík za bicykel

5 dôvodov, prečo sa oplatí kúpiť cyklovozík za bicykel

by spravca

Niektorí rodičia cyklisti si bez neho nevedia predstaviť život a iní nad jeho kúpou váhajú. Ide o cyklovozík za bicykel, ktorý vám značne uľahčí rozhodovanie o tom, ako stráviť voľný čas. Detské vozíky známych značiek nepatria medzi najlacnejšie. Avšak táto investícia sa vám oplatí z viacerých dôvodov, ktoré si predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

1. Cyklistike sa môžete venovať aj s novorodencom

Nájsť aktivity, ktoré sa dajú robiť s novorodencom je značne problematické. V prípade, že milujete cyklistiku, nemusíte sa jej vzdať ani po narodení dieťaťa. Stačí, aby ste kúpili detské vozíky a máte po starostiach. Vďaka špeciálnej vložke je možné vo vozíku prevážať deti od narodenia. Niektoré cyklovozíky sú určené dokonca pre dve deti, takže si výlet užije kompletne celá rodina.

2. Na dovolenky nemusíte voziť objemné pomôcky

Rodiny s deťmi poznajú problém s balením sa na dovolenku. Batožinový priestor sa nedá nafúknuť a zrazu stojíte pred dilemou, čo zbaliť a čo nechať doma. S cyklovozíkom budete mať problém rýchlo vyriešený. Detský vozík sa dá totiž využívať aj ako klasický kočiar a navyše je veľmi skladný. S vozíkom je možné behať a v zime jazdiť na bežkách. Ide skrátka o multifunkčnú pomôcku pre každého rodiča.

3. Vozenie sa v cyklovozíku deti zbožňujú

Vnútro vozíka je priestranné a posedenie v ňom skonštruované tak, aby sa dieťa cítilo maximálne pohodlne. Znamená to, že o dieťati vo vozíku nebudete ani vedieť. Buď sa bude hrať, spinkať, alebo pozorovať okolie cez priehľadné okienka. K vozíku sa dajú dokúpiť i clony a ochranné sieťky, takže bude dieťa chránené pred hmyzom, dažďom i slnkom. Zároveň vozíky disponujú úložným priestorom, čo znamená, že športové ruksaky môžu zostať doma.

4. Cyklovozíky sú bezpečnejšie ako sedačky

V cyklovozíku sú deti chránené viacerými systémami. Dôležité je odpruženie, vďaka ktorému dieťa necíti vibrácie a nie je ohrozené ani počas jazdy v lese. Nehrozí ani vypadnutie neposedného drobca. Viacbodové zapínanie pásov je samozrejmosť. Spomenúť musíme tiež to, že vozík je chránený voči prevráteniu i po vašom páde z bicykla. To však neplatí o sedačke, kde je dieťa vystavené riziku vypadnutia, nie je chránené pred slnkom a po prevrátení bicykla dochádza často k zraneniu.

5. Po odrastení detí sa dá vozík využiť na iné účely

Čo s vozíkom po odrastení detí? Ak máte cyklovozík v dobrom stave, určite sa vám ho podarí predať. Ak cyklovozík nepredáte, môžete ho využívať na prevážanie nákupov alebo na vozenie domácich maznáčikov.

 

You may also like