Zbavte sa hlodavcov v domácnosti humánnym spôsobom

Zbavte sa hlodavcov v domácnosti humánnym spôsobom

by spravca

Trápia vás myši, potkany kuny alebo iné hlodavce, nechcete ich však chytať do pascí ani ich lákať na otravy? Poradíme vám, aké humánne možnosti máte k dispozícii, či už vo forme pachových ohradníkov alebo ultrazvukových odpudzovačov.

Vyžeňte hlodavce z domova aj zo záhrady

Naše domácnosti musia čeliť rôznym druhom škodcov, pričom k tým najobávanejším patria hlodavce. Tie po sebe zanechávajú nielen trus, ale často aj zvyšky potravy, obhryzené káble v aute, respektíve pod strechou alebo obhryzené kúsky úrody v záhrade. O hlodavcoch je navyše známe, že sú schopné veľmi rýchlo sa rozmnožovať a môžu byť nositeľmi rôznych nebezpečných chorôb, neprekvapí preto, že v našich obydliach nie sú vítané.

Ak vás teda trápia myši, potkany, kuny, lasice, hraboše, piskory či iné druhy hlodavcov, máte možnosť staviť popri klasických pasciach aj na praktické a cenovo dostupné pachové odpudzovače, respektíve pachové ohradníky. Ide o spreje, tyčinky, prípadne rozprašovače s vysokým obsahom pachových látok odpudzujúcich nevítané hlodavce z blízkeho okolia vášho príbytku.

Ako na dlhodobé odplašenie hlodavcov?

Nevýhodou pachových odpudzovačov je, že po čase je potrebné ich aplikáciu obnovovať, respektíve vymeniť ich zmes za novú, aby aj naďalej fungovali tak, ako majú. Pokiaľ teda dávajte prednosť riešeniu s trvalými účinkami, ideálnou voľbou je pre vás moderný odpudzovač hlodavcov. Predstavujú rad elektronických zariadení Deramax českej výroby, ktorých účelom je odplašiť kuny, myši a iné hlodavce prostredníctvom ultrazvukových signálov, ktoré prekážajú jemnému sluchu hlodavcov, na druhej strane však nerušia ľudí, domáce ani hospodárske zvieratá.

Používať ich možno tak v interiéri, ako aj exteriéri a napájané sú buď prostredníctvom sieťových napájacích zdrojov alebo akumulátorov. Po počiatočnom zapojení si teda už nevyžadujú žiadnu ďalšiu údržbu ani zmenu nastavení.

Jedným z najžiadanejších plašičov hlodavcov je ultrazvukový odpudzovač myší Deramax Profi, ktorý možno použiť tak v rodinných domoch, ako aj chatách, chalupách či v iných priestoroch. Vzhľadom k tomu, že kmitočet a intenzita prístroja sa pravidelne mení, dosahuje zariadenie vyšší výkon a zároveň sa predchádza tomu, aby sa hlodavce na signál adaptovali. Produkt sa navyše vyznačuje dlhodobou životnosťou aj odolnosťou voči vlhkosti a v exteriéri dosahuje pod uhlom 100 stupňov účinnosť do vzdialenosti 21 metrov. Čo sa týka efektívnosti vo vnútornom prostredí, tu pôsobí približne na ploche 500 m2 v závislosti od členitosti lokality.

You may also like