Zazimovanie jachty. Čo všetko dokáže sprostredkovať agentúra

Zazimovanie jachty. Čo všetko dokáže sprostredkovať agentúra

by spravca

S kúpou jachty vznikajú povinnosti, ktoré sa viažu k zazimovaniu jachty. Nejde len o nájdenie a zaplatenie miesta v maríne alebo depe. O loď sa treba postarať, dostať ju do takého stavu, aby na ďalší rok bola ihneď pripravená k plavbe. Súhrn činností s ohľadom na zazimovanie lode je dlhý. Navyše nie každý je zručný, rozumie technickým záležitostiam a dokáže loď zazimovať sám. Existujú agentúry, ktoré sa o celý proces postarajú a ponúkajú i rôzne dodatkové služby.

Svojpomocné zazimovanie jachty

Kúpa jachty na predaj bol len prvý krok. Pripravte sa na to, že s kúpou lode na predaj vám vznikne veľa povinností, ktoré sú časovo náročné. Svojpomocné zazimovanie jachty dá poriadne zabrať. Budete musieť loď očistiť od slanej vody, motor pripraviť na mrazy (olej, chladiaca zmes), plachty a laná uschovať tak, aby nesplesniveli. Elektronické a navigačné systémy pozakrývať. V interiéri jachty ochrániť vybavenie pre vlhkosťou. Je toho veľa, čo je potrebné spraviť. A hlavne je potrebné zazimovanie spraviť správne, aby komponenty lode počas zimy nedegradovali. Hrou na istotu je osloviť agentúru a nechať celý proces zazimovania na odborníkoch.

Kotvenie je len jedna služba zo širokej ponuky

Po oslovení agentúry sa jej pracovníci dokážu postarať o vašu jachtu od A po Z. Nemusíte sa starať o nič, samozrejme okrem platenia. Spomenieme aspoň základné služby agentúr:

  • Celoročná údržba lode (čistenie, lakovanie, farbenie, údržba elektrických zariadení, preverenie stavu navigácie, výmena komponentov, ochrana jachty).
  • Vybavenie všetkých formalít, nájdete miesta na kotvenie, poistné náležitosti.
  • Preprava lode na vami určené miesto. Ak sa chcete v lete plaviť z inej krajiny, agentúry vám loď privezú.
  • Agentúra dokáže zaistiť asistenciu na diaľku i pomoc v prípade rizikových situácií. Vaša plavba bude plne chránená.

Na jachte je možné zarobiť, a to bez starostí

Spomenúť musíme i možnosť prenajímať jachtu záujemcom o dovolenku na mori. Vy sami iste nestrávite celé leto na mori. Je na škodu využívať loď týždeň do roka a potom ju nechať celé mesiace stáť. Agentúry vám dokážu zohnať záujemcov, ktorí si loď prenajmú. Nemusíte sa obávať, že by nájomcovia loď zničili. Všetko je ošetrené v zmluvách, vrátane poistenia. Po zakotvení v prístave sa pracovníci agentúry o loď postarajú, dôkladne ju vyčistia a preveria jej technický stav. Agentúra sa postará aj o posádku. Spolupracuje s overenými skippermi. Nemôže sa stať, že by jachtu kormidloval niekto, kto má len kurz vodca malého plavidla a nie kapitánsky preukaz.

 

You may also like