Vymeňte nudné biele a žlté osvetlenie za farebné

Vymeňte nudné biele a žlté osvetlenie za farebné

by spravca

Farebné svetlo nepatrí iba do barov a zábavných zariadení. Už dávno odzvonilo časom, kedy sme doma svietili len pomocou bielych či žltých žiaroviek. Čoraz viacej sa v oblasti svietenia preferujú farebné variácie, ktoré dokážu robiť zázraky. Vkusné farebné kombinácie sú perfektným spôsobom, ako zmeniť nudný interiér a vyčarovať v každom kúte domu útulnú atmosféru.

Viete, čo je RGB osvetlenie?

Ak zájdete do obchodu so svietidlami alebo kliknete na e-shop, napríklad ledprodukt, iste vám obchodníci v oblasti farebného svietenia ponúknu RGB osvetlenie. RGB osvetlenie je postavené na princípe miešania troch základných farieb, a to červenej, zelenej a modrej. Vďaka týmto trom farbám sa dá dosiahnuť akákoľvek farebná variácia. Uvedené tri farby svietia rôznou intenzitou, čo je základom toho, že RGB technológia umožňuje vytvoriť až 16 miliónov farebných kombinácií svietenia. RBG technológia sa využíva predovšetkým v LED pásoch. Farebné LED pásy boli vlastne prvou možnosťou farebného osvetlenia. RGB osvetlenie však nie je len o pásikoch. Táto technológia sa v súčasnosti využíva tiež v stropných svietidlách. Veľmi obľúbené sú farebné panely a dokonca aj stolné či stojace lampy. RGB nájdete aj v nových LED žiarovkách. Farebné svietenie nie je možnosťou len pre osvetlenie v interiéri. Dominantné postavenie začína hrať ako osvetlenie záhrady. Predstavte si zelené kríky podsvietené žltým či červeným svetlom. Vaša záhrada môže vyzerať ako z rozprávky.

Prím hrajú RGB LED pásy

Možnosti RGB osvetlenia sú nekonečné, ale vo forme LED pásov budú hrať prím ešte niekoľko rokov. LED pásy sa jednoducho inštalujú, vydržia roky a vďaka ich variabilite je možné dosiahnuť osvetlenie aj toho najzapadnutejšieho kúta. Z pohodlia kresla všetky farebné kombinácie ovládate pomocou diaľkového ovládača, ktorým meníte farby či intenzitu svietenia. LED pásy sú obľúbené aj preto, lebo je ich možné umiestniť do akéhokoľvek prostredia. Vďaka vyššiemu IP krytiu im nerobí problém ani vlhké či zaprášené prostredie. Miesta, ktoré sa ešte pred rokmi zdali ako nedostupné, dnes osvetlíte bez najmenších problémov. Nám osobne sa veľmi páčia netradičné riešenia. Napríklad pásiky okolo obrazu, v ráme zrkadla či pod posteľou. LED pásiky vždy boli možnosťou, ako sa pohrať s osvietením. Vďaka RGB technológii sa tieto možnosti ešte viac rozšírili.

 

 

You may also like