Funkcie, ktoré by nemali chýbať fitness náramku

Funkcie, ktoré by nemali chýbať fitness náramku

by spravca

Trh so športovými hodinkami a fitness náramkami sa za posledné roky neuveriteľne rozšíril. V ponuke obchodov nájdete veľa značiek, rozmerov a farieb hodiniek, ktoré sa pohybujú v rôznej cenovej hladine. Niekedy sa zákazníci dajú nalákať na pekný obal a následné zistia, že im v náramku chýba funkcia, ktorú by najviac potrebovali. Ktoré funkcie sú pre športové náramky úplným základom?

Pre koho sú fitness náramky určené

Športové hodinky a fitness náramky nie sú určené len pre športovcov. Ide vlastne o hodinky s mnohými bonusmi navyše. Zídu sa všetkým aktívnym ľuďom, ktorí radi sledujú, koľko minút denne sa hýbali alebo koľko krokov prešli. Niektoré modely však dokážu oveľa viac a čiastočne nahradia mobilný telefón. Upozornia vás na prichádzajúci hovor alebo pípnu po prijatí správy. Vďaka náramku budete mať prehľad aj o vašom tepe a tlaku. Znamená to, že si lepšie ustrážite zdravie. Navyše mnohé fitness náramky vyzerajú naozaj úžasne. Ich výhodou je to, že majú malú hmotnosť, kompaktné rozmery a samotný náramok môžete denne meniť podľa vašej nálady.

Krokomer a prejdená vzdialenosť

K základným funkciám aj tých najlacnejších fitness náramkov patrí krokomer. Práve krokomer je funkciou, ktorú ľudia najviac využívajú. Krokomer vás motivuje k pohybu a dokonca vás upozorní, kedy ste dosiahli svoj denný limit (ten si sami určíte). S funkciou krokomeru súvisí počet prejdených kilometrov.

Meranie kalórií a športy

Spálené kalórie sú zaujímavou informáciou pre každého človeka. Viete, koľko energie vaše telo spotrebovalo, a preto sa vám bude lepšie udržiavať energetický balans. Fitness náramky vyššej kategórie umožňujú sledovať výdaj energie alebo váš tep na základe zvoleného druhu športu. Budete presne vedieť, kedy vaše telo dostalo najviac zabrať a sledovať svoj progres.

Meranie tepu a spánku

Meranie tepu nie je v náramkoch veľmi presné, ale napriek tomu vám táto informácia dokáže približne naznačiť, ktorá fyzická záťaž je pre vaše telo tá pravá z hľadiska spaľovania kalórií. Veľmi zaujímavá je funkcia merania hĺbky spánku. Pomocou grafov zistíte, kedy je vaše telo v stave hlbokého spánku, kedy ste zaspali a kedy sa prebudili. Funkcia spánku je prepojená s budíkom. Náramok vám pri budení začne na ruke jemne vibrovať. Pre lepšiu predstavu o dizajne, funkciách a cenách fitness náramkov navštívte stránky internetového obchodu inSPORTline.

 

 

You may also like