Viete, čo dokáže anatomický vankúš?

Viete, čo dokáže anatomický vankúš?

by spravca

Dlhé hodiny vyberáte postele, matrace a akosi zabudnete na vankúš. Ani ten najlepší ortopedický matrac vám nedokáže nahradiť vhodný vankúš. Hlavne ľudia s problémami v oblasti krčnej chrbtice by nemali spávať na obyčajnom, ale na anatomickom vankúši. Rozdiel pocítite už po prvej noci nielen vďaka zmierneniu bolestí, ale tiež hlbšiemu spánku.

Pre ničím nerušený spánok počas každej noci

Správna poloha počas spánku značne vplýva na kvalitu spánku a na váš zdravotný stav. Polohu spánku dokážete regulovať pomocou matracov a anatomických vankúšov. Keď k tomu všetkému pridáte vzdušné a hrejivé paplóny, tak budete spať naozaj ako v perinke. Napriek tomu veľký počet ľudí spávajú na vankúšoch zo supermarketov a ráno sa čudujú, prečo sa cítia nevyspato a rozlámane. Takéto lacné vankúše nielenže nevyhovujú anatómii vášho tela, ale sú tiež vyrobené z lacných materiálov, ktoré vám môžu privodiť problémy s dýchaním či zhoršiť alergické stavy. Naopak anatomické vankúše sú vždy vyrobené zo zdravotne nezávadných materiálov a tvarované tak, aby vám priniesli úľavu od bolestí a pomáhali bolestiam predchádzať. Najčastejšie sa stretnete s anatomickými vankúšmi, ktoré sú vyrobené z pamäťovej peny. Pamäťová pena sa vplyvom teploty tela zmení do tvaru prirodzeného pre krčnú chrbticu. Tlak v oblasti krku a v celej hlave je rovnomerne rozložený.

Prispôsobte vankúš polohe, v ktorej spávate

Rozoznať kvalitu je niekedy ťažké, a preto vám odporúčame kliknúť na stránky Matracentrum, kde nájdete len prémiové vankúše a iné lôžkoviny. Následne sa sústreďte na výber anatomického vankúša, ktorý musíte podriadiť vašej spánkovej polohe. Ľudia spávajúci na bruchu by si mali kúpiť nižší a mäkší anatomický vankúš. Pre polohu na chrbte alebo na boku sú určené stredne tvrdé a vyššie vankúše. Ak sa v noci často vrtíte a neustále meníte polohu spánku, je pre vás vhodný už spomínaný vankúš z pamäťovej peny v strednej hrúbke. Pamäťová pena je vhodným materiálom pre alergikov, ktorí okrem pamäťovej peny môžu zvoliť vankúše z umelých vlákien. V každom prípade by ste sa mali vyhnúť veľmi vysokým vankúšom, pretože tieto modely držia hlavu v neprirodzenej polohe. Vlastne vám celú noc napínajú svaly na krku. Iste vás poteší informácia, že kúpou anatomického vankúša by mali vaše problémy s krčnou chrbticou zmiznúť do dvoch týždňov.

 

 

 

 

You may also like