Výhody a nevýhody jednotlivých typov elektrobicyklov

Výhody a nevýhody jednotlivých typov elektrobicyklov

by spravca

Stalo sa vám, že ste videli okolo seba prefrčať cyklistu veľkou rýchlosťou bez šliapania do pedálov? Samozrejme, že ste ihneď v danom momente zatúžili po elektrickom bicykli. Tento fenomén posledných rokov sa stáva čoraz populárnejším spôsobom dopravy aj v našich končinách. Pozrime sa spoločne aké typy elektrobicyklov máte na výber a aké sú ich výhody či nevýhody.

Elektrobicykle pre každého člena rodiny

Skoro v každej domácnosti sa nájde klasický bicykel, ktorý vie spestriť voľné chvíle alebo poslúžiť ako skvelý športový spoločník. Cyklistike sa venuje väčšina slovenskej populácie prevažne od jari do jesene. Čiastočnou náhradou počas zimy je stacionárny bicykel, ktorý umožňuje spáliť zopár kalórii v pohodlí domova. Alternatívou ku klasickému bicyklu je taktiež elektrobicykel. Môžete ho využívať ako klasický bicykel t.j. šliapať do pedálov, ale v ťažkom teréne vám pomôže sila motora. Elektrobicykel je vhodný na dlhšie trasy, do ťažšieho terénu alebo na jazdenie po meste, kde je ekologickou alternatívou mestskej dopravy. Elektrické bicykle sa dajú kúpiť v dámskom, pánskom i detskom prevedení. Detské elektro bicykle nie sú vhodné kvôli vyššej váhe pre najmenšie deti. Ak chcete v rodine využívať jeden bicykel, odporúčame vám kúpu unisex modelu, ktorý má rám, riadidlá aj dizajn prispôsobený pre pánov i dámy. V prípade, že budete využívať elektrobicykel častejšie, je lepšie kúpiť každému členovi domácnosti vlastný bicykel – pánsky alebo dámsky.

Typy elektrobicyklov a ich úžitkové vlastnosti

S elektrobicyklami sa dá jazdiť po rôznom teréne. Preto vyberajte typ bicykla predovšetkým podľa toho, ako často a kam budete jazdiť. Pre lepší prehľad v modeloch a typoch elektrobicyklov kliknite na stránky internetového obchodu inSPORTline.

Mestský elektrobicykel

Názov bicykla určuje jeho prioritný spôsob využitia. Mestský elektrobicykel je plne prispôsobený na jazdu po spevnených cestách, cyklotrasách alebo chodníkoch. Odporúčame ho všetkým, ktorí potrebujú jazdiť do práce alebo na nákupy. Oproti iným typom sa líši krytom na reťaz a nižšou váhou. Tento elektrobicykel nie je vhodný na jazdenie po ťažšom teréne, kopcoch alebo lesných cestách.

Horský elektrobicykel

Už na prvý pohľad je horský elektrobicykel vzhľadom športovejší a pevnejší. Tomu zodpovedá aj jeho vyššia váha. Tento elektrobicykel nemá problém s kopcovitým terénom, v ktorom oceníte pomoc elektrického motora. Horský elektrobicykel je odpružený, aby odolával nárazom a pevne držal v prudkých zákrutách. Zabezpečí vám pohodlie počas celodenného výletu v horách. Na druhej strane od neho nečakajte rýchle manévre a pripraviť sa musíte aj na vyššiu cenu.

Trekový elektrobicykel

Tento typ elektrobicykla môžete nájsť aj pod názvom crossový elektrobicykel. Je spojením tohto najlepšieho, čo ponúkajú mestský a horský model. Jeho využitie je všestranné. Dobre vám poslúži v meste i pri jazdení po horských trasách. Trekový elektrobicykel má pevnú konštrukciu, je odolný, pohodlný a nesklame vás ani na dlhších výletoch.

 

 

 

 

You may also like