Poštové schránky pre rodinné i bytové domy

Poštové schránky pre rodinné i bytové domy

by spravca

Výber poštovej schránky si necháva veľa ľudí na poslednú chvíľu. Neuvedomujú si, že schránka je vizitkou celého domu a reprezentuje jej vlastníkov. Pri kúpe poštovej schránky by ste mali brať ohľad na dizajn vstupnej brány, vstupných dverí a farebne ju zladiť so stenou, na ktorú bude namontovaná. Nezabudnite však, že iné typy schránok sa hodia k obytným domom a iné k rodinným.

Poštové schránky pre rodinné domy

Výber poštovej schránky pre rodinné domy by nemal byť problém. Ponuka je naozaj široká a dá sa prispôsobiť každému vizuálu domu. Najdôležitejšie bude rozhodnutie, či chcete schránku voľne stojacu, namontovanú na múr domu alebo bránu. Všetky modely vonkajších schránok musia odolávať výkyvom počasia, aby sa v nich zásielky neznehodnotili. Väčšie schránky sú praktickejšie, dokážu poňať obálku s rozmerom A4 a samozrejme aj letáky či katalóg. Preferujte schránky, do ktorých sa z jednej strany zásielka vloží a z druhej vyberie. Tieto schránky sú lepšie chránené pred odcudzením zásielky. Pomocníkom dva v jednom je poštová schránka, ktorá je súčasne aj zvončekom. Z materiálov vyberajte predovšetkým nerezové. Pri dizajne a farbe sa môžete naozaj vyblázniť. Problém nie je nájsť schránky rôznych tvarov, netradičných dizajnov a veselých farieb. Väčšina schránok sa uzamyká klasickým zámkom, ale novým trendom sú schránky s digitálnym uzamykaním. Ak si nevyberiete v obchodoch alebo na internete, môžete vsadiť na zákazkovú výrobu.

Poštové schránky pre bytové domy

Pri bytových domoch nemáte síce taký výber typov schránok ako pri rodinných, ale napriek tomu sa dajú zohnať praktické a dobre vyzerajúce modely. V súčasnosti sú najviac preferované modulové schránky, ktoré spĺňajú všetky parametre od veľkosti až po dizajn. Modulové poštové schránky sú dajú zakúpiť s rôznym počtom kusov schránok. Ich výber je široký taktiež z hľadiska výrobného materiálu a farebného prevedenia. Pri veľkosti a bezpečnosti platia tie isté pravidlá ako pri schránkach pre rodinné domy. Jedinou dilemou, ktorá vzniká pri bytových domoch je otázka, kam ich umiestniť. Z hľadiska bezpečnosti sú lepšou voľbou poštové schránky umiestnené vo vonkajšej stene pri vchodových dverách. Takéto schránky musia byť zabezpečené voči poveternostným vplyvom. Schránky umiestnené vo vstupnej hale sú pred počasím chránené, ale pre doručenie zásielok je nutné pustiť dnu poštára, čo znamená zvýšené riziko vstupu neželaných osôb do domu. Ak si neviete s výberom poštovej schránky poradiť, obráťte sa na firmy, ktoré sa ich predajom a montážou zaoberajú. Jednou z nich je e-shop klucka.sk so širokou ponukou poštových schránok, s možnosťou montáže po celom Slovensku a bezkonkurenčnými cenami.

 

 

You may also like