Motorkárske oblečenie

Viete sa obliecť do terénu aj na cesty? Poradíme vám, aké motorkárske oblečenie si zvoliť

by spravca

Je úplne jedno, či jazdíte len v meste, alebo pre vás jazda bez poriadnych nánosov blata ani nič neznamená. Na motorku sa treba vedieť vhodne obliecť do každého ročného obdobia, počasia, ale aj na akúkoľvek trasu.

Na motorke v meste štýlovo, pohodlne, no hlavne bezpečne

Vy a vaša motorka tvoríte nerozlučnú dvojicu. Možno ste jej dali meno a možno si ju pravidelne leštíte a venujete patričnú pozornosť každej jej časti, no zaujímate sa aj o to, či ste sa na motorku správne obliekli? Zdravie máme len jedno a myslieť tiež treba na vašu bezpečnosť na cestách či v teréne. Pokiaľ jazdíte prevažne v meste a na motorke sa zveziete do zamestnania, za známymi alebo do obchodu, úplne vám bude postačovať kvalitná motorkárska bunda a nohavice. To tvorí základ moto oblečenia, ktoré sa využíva na bežných cestách v meste či medzi mestami. Samozrejme, ešte ho treba doplniť o množstvo dôležitých detailov, ako sú chrániče kolien alebo lakťov, vhodná motorkárska obuv, prilba a rukavice.

 

Keďže motorka na rozdiel od auta nemá zabudovaný airbag, práve kvalitné moto oblečenie je schopné ochrániť vás pred úrazmi hroziacimi pri páde. Bundy sú priedušné, dostupné vo verzii na leto i zimu, teda v zateplenom variante. V oboch prípadoch sa môžete spoľahnúť na nepremokavosť a odolnosť voči vetru. Nohavice na motorku podobne ako bundy sú zhotovené z kvalitných materiálov odolávajúcich oderu, v strihoch, čo lahodia postave, no zároveň nebránia v pohodlnom pohybe. Moto oblečenie na bežné mestské cesty by malo byť rovnako štýlové ako to, čo nosíte bežne, preto nepodceňte ani jeho dizajnovú stránku. Kožené oblečenie na motorku splní všetky vaše očakávania.

 Oblečenie na motorku vhodné do terénu

Motorkárske oblečenie do terénu si vyžaduje väčšiu ostražitosť ako pri výbere materiálov, tak aj strihov. Ak si radi užívate cesty-necesty, prašný či náročný blatistý a hrboľatý terén, nehovoriac o prekonávaní rýchlostných mét, na motorku musíte vysadnúť perfektne chránení. Do terénu sa preto odporúča moto oblečenie v celku, tzv. motokombinézy, ktoré nedajú šancu nečistotám a zabránia stretu pokožky s blatom či povrchom cesty. Jazdíte aj súťažne? V tom prípade je treba zabezpečiť si aj vlastný motorkársky dres, ktorý vás odlíši od ostatných súťažiacich.

 Veľmi dôležité je využívanie reflexných prvkov na motorku, ako v teréne, tak i v mestskom prostredí. V chladnom počasí nezabúdajte na kvalitnú termobielizeň. Jazdu na motorke si v posledných rokoch neužívajú len muži, ale aj čoraz viac žien či dokonca detí, preto majú výrobcovia moto oblečenia vo svojej ponuke zahrnuté aj moderné motorkárske oblečenie pre ženy alebo pre deti. Aj nežné pohlavie má právo užiť si jazdu na motorke so všetkým, čo k tomu patrí, a nevyzerať pritom ako vo vreci. Dámske motorkárske oblečenie je takisto potrebné doplniť o chrániče na motorku, aby sa redukovalo riziko úrazu.

 

 

 

 

You may also like