Viete, aký je rozdiel medzi fitness náramkom a hodinkami?

Viete, aký je rozdiel medzi fitness náramkom a hodinkami?

by spravca

Žijeme rýchlym životom, a preto potrebujeme mať informácie neustále po ruke. Napríklad informácie o športovom výkone je možné expresne rýchlo zistiť vďaka fitness náramkom a hodinkám. Ak ešte ani jednu z uvedených pomôcok nevlastníte, zíde sa vám rýchly prehľad o tom, aký je medzi nimi rozdiel. Fitness hodinky a náramky sa nelíšia len cenou. Ide o celý rad vlastností, ktoré vytvárajú medzi hodinkami a náramkami diametrálny rozdiel.

Fitness hodinky a náramky – dizajn

Náramok

Pri prvom pohľade je jasné, že náramok má jednoduchší dizajn. Menší je nielen displej, ktorý má obdĺžnikový tvar, ale tiež remienok. Niekomu nevyhovuje práve vzhľad náramku ladeného do športového dizajnu. K fitness náramku je síce možné dokúpiť náhradné remienky, ale veľa zmeny sa s nimi neudeje.

Hodinky

Naproti náramku sú fitness hodinky luxusným doplnkom. Niektoré vyzerajú ako klasické hodinky a mávajú veľmi elegantný remienok. Tvar ciferníka môže byť guľatý alebo hranatý, okraje dámskych hodiniek bývajú ozdobené krištáľmi a plastové časti pánskych hodiniek sú nahradené kovom. Je jasné, že kto hľadá nielen fitness pomôcku, ale tiež pekný doplnok, musí kúpiť fitness hodinky.

Fitness hodinky a náramky– funkcie

Náramok

Nielen vzhľad je dôvodom, prečo sú fitness hodinky oveľa drahšie ako náramky. Veľmi dôležité sú funkcie, ktoré ponúkajú. Fitness náramky v základnej verzii dokážu merať kroky, vzdialenosť, tep a niektoré dokážu monitorovať zopár športov. Drahšie fitness náramky zmonitorujú desiatky športov, napríklad keď využívate rotoped. Zároveň umožňujú, po prepojení so smartfónom, prehliadať prijaté emaily a správy. Vďaka prepojeniu s telefónom môžete získať prehľad o všetkých vašich aktivitách a dokonca aj o odpočinku, a to spánku.

Hodinky

Fitness hodinky majú všetky uvedené funkcie a k tomu zopár navyše. Vďaka GPS je možné sledovať trasu chôdze alebo behu bez pripojenia k telefónu. Zmerajú nielen tep, ale tiež EKG a okysličenie krvi. Športovci majú pomocou hodiniek dokonalý prehľad o svojej fyzickej kondícii. Fitness hodinky monitorujú stovky športov. Hodinky vyššej triedy slúžia ako platobná karta, môžete cez ne písať správy, odpovedať na emaily alebo telefonovať. Hodinky sú oveľa viac odolnejšie ako náramok.

Fitness hodinky a náramky– využitie

Jednou z nevýhod fitness hodiniek je menšia výdrž batérie, niektoré fungujú bez nabitia len dva dni. Je to dané množstvom funkcií, ktoré musia hodinky spracovať. Náramok na jedno nabitie vydrží vyše 10 dní. Z tohto dôvodu je fitness náramok vhodný pre tých, ktorí nevyužijú rôzne športové funkcie, ale vyžadujú dlhšiu výdrž. Ten, kto chce mať neustály prehľad o správach a hovoroch, využije fitness hodinky. Nech už sa rozhodnete pre hodinky alebo náramok, odporúčame kliknúť na stránky inSPORTline. V tomto e-shope nájdete vhodný model expresne rýchlo.

 

 

 

You may also like