Toto si premyslite pred kúpou vodného skútra

Toto si premyslite pred kúpou vodného skútra

by spravca

Vodné skútre sa stávajú veľmi žiadaným artiklom. S príchodom prvých jarných dní sa po nich v obchodoch len tak zapráši. Každý milovník vodných športov túži jednu mašinku vlastniť a užívať si aktívnu dovolenku na vodných tokoch. Pred tým, ako si vodný skúter kúpite, myslite na niekoľko parametrov pre jeho výber.

Pre vás alebo pre celú rodinu

Možno ste ani netušili, že vodný skúter môže byť spôsobom ako zabaviť celú rodinu. Nemusíte sa obávať o bezpečnosť. Samotný stroj je maximálne zabezpečený a ostatné závisí len a len od vášho štýlu jazdy. Ak nebudete jazdiť ako blázon a prudko brzdiť, je vodný skúter bezpečnou zábavou. Vlastne platí to isté ako pri jazde na automobile alebo pri riadení štvorkolky – je potrebné využívať rozum a nedať sa uniesť adrenalínom.

Na sedenie alebo na státie

Skútre, na ktorých sa pri jazde stojí, sú určené pre jedného jazdca a patria medzi športové modely. Ak ste však vlk samotár, stojací vodný skúter je stvorený pre vás. Na tomto type skútra môžete skúšať rôzne skoky a triky. Veľmi ľahko sa ovláda a manévrovanie s ním ide ako po masle. Niektoré skútre značky Sea-Doo dokážu dosiahnuť rýchlosť 120 km/h, čo pre vás znamená neuveriteľný pôžitok zo šialenej jazdy. V prípade, že sa rozhodnete pre rodinný skúter, vyberať si budete niektorý z typov na sedenie. Takýto model slúži aj pre relaxačnú jazdu, pri ktorej môžete objavovať krásy okolia. Skútre na sedenie môžu mať dokonca tri miesta pre pasažierov, sú stabilnejšie a bezpečnejšie. Nedosahujú tak vysokú rýchlosť ako stojace, ale napriek tomu sa dá aj s nimi predviesť zopár ostrých ťahov. Okrem športových skútrov, či už na sedenie, alebo na státie, sa dajú zakúpiť aj špeciálne skútre určené na rybolov.

Myslite aj na toto

Možno vás na prvý pohľad zaujme dizajn skútra. Veď vodné skútre Sea-Doo sú riadne nadupané mašiny. Myslite však na to, že nielen vzhľad je dôležitý. Ak chcete jazdiť rýchlo, všímajte si výkon motora. Informujte sa taktiež na celkovú ovládateľnosť, možnosti brzdenia, pri skútroch na sedenie by vás mal zaujímať komfort sedacej časti, overte si váhu a stabilitu stroja. Pre dlhšiu životnosť si vyberte skúter s odolnou karosériou. Maličkosťami nie sú ani spätné zrkadlá a priehradky na odkladanie drobností.

 

 

You may also like