Test zimných pneumatík ADAC 2020 vyhral Bridgestone

by spravca

Tohtoročné testy zimných pneumatík už prebehli a víťazom sa stal výrobok Blizzak LM005. Pneumatike v boji pomohol dobrý dojem, ale aj vyvážené jazdné vlastnosti na všetkých typoch povrchov.

Odborníci zvolili jednoznačného víťaza

Autoklub ADAC, je najväčšou organizáciou svojho druhu v Európe, ktorá pravidelne vykonáva testy rôznych sezónnych, či celoročných pneumatík. Odborníci sa stretávajú s rôznymi novinkami a vlastnosťami výrobkov, no vždy je víťazom len jeden zo zúčastnených. V poslednom teste bojovalo 15 pneumatík, pričom Blizzak LM005 získal najlepšie hodnotenie 2,0. Za úspechom stojí aj zmes Bridgestone NanoProTech, obsahujúca siliku, ktorá je zárukou výborných jazdných vlastností. Pneumatika je tak vďaka nej mäkká aj pri veľmi nízkych teplotách, ktoré nie sú v zimnom období na našom území ničím výnimočným.

Odborníkov testu ADAC 2020 zaujali zimné pneumatiky Blizzak LM005 aj kvôli dezénu s vyšším počtom priečnych drážok v ramenných oblastiach, čo má za následok lepšie odvádzanie vody zo stopy pneumatiky. Spojenie týchto vlastností prináša doslova excelentné výsledky, čoho dôkazom je aj fakt, že LM005 je prvou zimnou pneumatikou na trhu s hodnotením adheze na mokrom povrchu ,,A“ na štítkoch EU a to vo všetkých rozmeroch a verziách.

Chráni aj životné prostredie  

Obrovskou nielen konkurenčnou výhodou, ale aj zodpovedným prístupom v rámci životného prostredia, je aj energetická hospodárnosť pneumatiky. Nízky valivový odpor a nízka spotreba paliva, je vítaným prínosom pre všetkých motoristov, ktorí šetria náklady nielen pri tankovaní, ale aj na životnosti výrobku. Rovnako, tak berie Blizzak LM005, ohľad aj na životné prostredie, kam sa uvoľňuje omnoho menej emisií, na aké sme zvyknutí. Práve tieto ekologické aspekty ocenili aj odborníci Autoklubu ADAC, čo prispelo k víťazstvu pneumatiky v tohtoročnom teste. Pri kúpe novej sady pneumatík sa oplatí pozrieť aj test zimné pneumatiky, kde zistíte benefity, či naopak nedostatky iných výrobok. Nie je dobrým riešením kupovať najlacnejšie pneumatiky na trhu, no vždy treba zohľadniť aj ich hodnotenie a celkové vlastnosti. Na druhej strane, cena nie vždy odráža kvalitu a preto aj lacné výrobky môžu spĺňať rovnaké kritériá, ako tie drahé.

 

 

 

You may also like