Hliníkové profily. Riešenie pre veľkoformátové presklenia

by spravca

Dizajn moderných domov skvele dopĺňajú hliníkové okenné profily alebo dvere z hliníka. Hliník je materiálom, ktorý ako jediný spĺňa vlastnosti vhodné pre vyplnenie veľkoformátových okien, posuvných stien alebo zimných záhrad. Ak máte radi otvorené priestory, veľké okná a minimalistický dizajn, hliníkové profily sú pre vás ako stvorené.

Pevný a odolný materiál pre veľké okná

Hliník sa v posledných rokoch objavuje na veľkom množstve novostavieb. Hliníkové obloženia, hliníkové vchodové dvere či okná sú obľúbené kvôli jedinečným vlastnostiam, ktorým sa iný materiál nevyrovná. Ak túžite po veľkých oknách alebo zimnej záhrade prakticky nemáte inú možnosť ako hliníkový profil. Nemusíte sa obávať, z hliníka nebudete sklamaní, ale práve naopak. Hliníkové profily vynikajú veľkou pevnosťou aj pri minimalistickom dizajne. Niektoré okná z hliníka vyzerajú takmer ako bez rámov. Hliník ja tak pevný, že unesie veľkú záťaž bez toho, aby vyzeral robustne. Nezmôže ho žiadne zaťaženie a udrží si svoj tvar aj pod vplyvom slnečného žiarenia. Nestráca nielen formu, ale ani farbu. Okná z hliníkových profilov alebo hliníkové dvere môžu byť orientované na akúkoľvek svetovú stranu. Na severnej vás ochránia pred chladom, na južnej odolajú vysokým teplotám. Dvere z hliníka sa radia medzi protipožiarne a okná z hliníka sú natoľko pevné, že odolajú každému zlodejovi snažiacemu sa o ich vypáčenie.

Hliníkové profily pre náročných

Profily okien z hliníka sú určené pre náročných ľudí, ktorí hľadajú luxusný vzhľad a majú radi veľký výber farieb či dizajnov. Hliníkové okná sa vyrábajú v širokom spektre farieb RAL. Medzi najpopulárnejšie farby patria čierna, strieborná a imitácia dreva. Hliníkové okná sa však dajú prispôsobiť akýmkoľvek vašim požiadavkám. Ich elegantný dizajn a neobmedzené možnosti povrchových úprav stavajú hliníkové okná na popredné priečky. Hliník je vhodný na výrobu atypických okien, posuvných sklených dverí alebo okien s otváraco-sklopným systémom. Vďaka novým technológiám využívaných pri ich výrobe sa zvýšili taktiež tepelnoizolačné vlastnosti hliníkových okien. V súčasnosti sa radia medzi okná vhodné do nízkoenergetických domov. Investícia do hliníkových profilov sa vám vráti v úspore energií a v dlhej životnosti. Z environmentálneho hľadiska vás iste poteší informácia, že hliník patrí medzi 100 % recyklovateľné materiály. Hliníkové profily naozaj nesklamú ani toho najnáročnejšieho spotrebiteľa.

 

 

You may also like