Prečo sa hliníkové okná vyplatia viac ako plastové?

Prečo sa hliníkové okná vyplatia viac ako plastové?

by spravca

Uvažujete nad výmenou okien? Rozhodnúť sa môžete pre tradičné drevené, lacné plastové alebo perfektné hliníkové profily. Z hľadiska všetkých vlastností, ktoré okenné rámy musia mať, vyhrávajú hliníkové profily prvé miesto. Nerozhodujte sa medzi plastovými a hliníkovými oknami, pretože hliníkové sa naozaj oplatia.

Hliníkové okná sú lepšie ako plastové

Hliníkové okná a hliníkové vchodové dvere cena sa nedajú s plastovými porovnávať. Práve cena býva faktorom, ktorý odrádza ľudí od kúpy hliníkových okien. Dajte si na misky váh všetky pre a proti plastu verzus hliníka. Rýchlo zistíte, že cena hliníkových profilov je primeraná. Plastové okná vám síce vydržia dlho a netreba sa o ne špeciálne starať, ale približne po 20 rokoch sa zníži ich funkčnosť.

Nároky na komfort bývania sa neustále zvyšujú a plastové okná pomaly strácajú plusové body aj v oblasti izolačných vlastností. Budú asi ešte dlho na prvých priečkach predaja kvôli vstupnej investícii, ale predpokladať sa dá ich postupné vytlačenie hliníkovými profilmi.

Okenné profily, ktoré vás prežijú

Za predpokladu, že postavíte dom ako 30-roční, hliníkové okná vás doslova prežijú. Budú dobre slúžiť vám i vašim deťom. Životnosť hliníka sa ráta v desiatkach rokoch. Po celý čas využívania nestratia ani percento z vlastností. Hliníkové dvere a okná nepodliehajú korózii a nemenia farby ani pod vplyvom vysokých teplôt alebo silných mrazov. Nemusíte sa obávať ani deformácií, ktoré sa často prejavujú u plastových okien orientovaných na južnú stranu.

Dokonalý a elegantný vzhľad okien

Komu záleží na estetike, ten musí jednoznačne vsadiť na hliníkové okná. Vďaka vysokej pevnosti a nosnosti môžu byť rámy hliníkových okien veľmi tenké. Tenké profily vyzerajú elegantne až luxusne. Takýto elegantný vzhľad si môžete dovoliť dokonca pri oknách veľkých rozmerov. Aj po rokoch používania nestratí hliník sýtosť farby alebo lesk. Povrchová úprava bude dokonalá po 50 a dokonca po 100 rokoch.

Bezpečnosť, úspora a komfort

Hliníkové okná a dvere z hliníka sú ideálnym riešením pre nízkoenergetické a pasívne domy. Dobre izolujú z hľadiska úniku tepla i prieniku hluku z exteriéru. Sú samozrejme veľmi bezpečné, keďže je hliník pevným materiálom. Spojenie hliníka s viacbodovým bezpečnostným uzamykaním je neprekonateľné.

 

 

You may also like