vývoz komunálneho odpadu

Prečo je dôležitý vývoz komunálneho odpadu? Toto sú najčastejšie dôvody!

by spravca

Všetky bydliská pravidelne navštevujú smetiari, ktorý odvážajú odpad zo všetkých kontajnerov. V tomto článku sa dozviete, čo všetko komunálny odpad obsahuje, a tiež aj to, prečo je jeho vývoz tak dôležitý.

Možno by ste neverili, no komunálny odpad obsahuje skutočne veľké množstvo zložiek. Ide napríklad o biologický odpad, papier, plast, sklo, kovy, textil, nápojové kartóny, nebezpečný či zmiešaný odpad. Vývoz komunálneho odpadu je v tomto prípade mimoriadne dôležitý. Prečo? To sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Produkcia na jedného človeka

Vedeli ste o tom, že žena za rok vyprodukuje až 348 kilogramov odpadu, pričom muž až neuveriteľných 480 kilogramov? Tieto čísla sú skutočne obrovské. Veď si len predstavte, koľko ľudí žije v jednej domácnosti a na celom svete. Ak by sa nevykonával vývoz komunálneho odpadu, odpad by nás jednoducho všetkých zahltil. Aj práve to je dôvod, prečo je práca smetiarov tak dôležitá.

Niekoľkoročné rozkladanie

Existujú odpady, ktoré sa rozložia za pár týždňov, ako napríklad noviny, banánová alebo pomarančová šupka, či ohryzok z jablka. Horšie však je, že niektoré druhy smetí sa rozložia až za niekoľko desiatok až neuveriteľných stoviek rokov. Medzi takéto odpady patrí napríklad plastová slamka, plienka, pneumatiky z auta či cigaretový ohorok.

Pravdepodobne ste si teraz predstavili situáciu, ako sa prechádzate v prírode a na každom rohu vidíte odhodené cigaretové ohorky, poprípade plastové fľaše či plechovky. Všetko to znečisťuje prostredie až do takej miery, že to ohrozuje globálne otepľovanie v budúcnosti.

Učte svoje deti k triedeniu odpadu

Nič nie je horšie ako to, že svoje deti, poprípade mladších súrodencov budete učiť k tomu, že si môžu kdekoľvek dovoliť vyhodiť odpad. Ak ich naučíte, že odpad sa triedi na základe farby kontajnera už odmalička, máte vyhraté. Svojou výchovou viete totiž napomôcť aj planéte.

You may also like