Pocit voľnosti vďaka elektrickej kolobežke

by spravca

Trend jazdenia na kolobežkách sa vracia vo veľkom. Nie je však len doménou detí. Jazdí na nej čoraz viacej ľudí v produktívnom veku. Hlavne vo veľkomestách je premiestňovanie zložité a unavujúce. Vďaka elektrickej kolobežke sa dostanete všade načas a bez tlačenia sa v prostriedkoch hromadnej dopravy.

Moderné elektrické kolobežky pre každého

Jazda na bicykli, korčuliach, kolobežkách alebo skútroch sa na jar stáva príjemným spôsobom trávenia voľného času. Okrem toho vás moderné elektrobicykle a elektrické kolobežky dopravia takmer všade a bez väčšej námahy. Elektrické kolobežky sa dizajnovo nelíšia od klasických, ale pohyb na nich je uľahčený vďaka elektromotoru. Elektromotor poháňa kolobežku a vy sa tým pádom nemusíte pre pohyb na nej odrážať nohou ako pri klasickej. Odraz nohou budete potrebovať len na rozjazd a následne všetku aktivitu prevezme motor. Kolobežky sa vyrábajú skladacie alebo s pevnou konštrukciou. Skladacie varianty sú vhodné na pohyb po meste, ľahko ich viete preniesť a uskladniť, ale majú vyššiu hmotnosť. Pevné kolobežky sú zväčša odolnejšie, ľahšie, ale na ich úschovu budete potrebovať viacej miesta. Elektrickú kolobežku môžete využívať aj bez motora, avšak pohyb na nej bude o niečo ťažší kvôli odporu elektromotoru.

Ako si vybrať elektrickú kolobežku

Pri kúpe elektrickej kolobežky sa obráťte na spoľahlivých predajcov s dobrým menom, ktorí vám pomôžu s jej výberom. Na webovej stránke internetového obchodu inSPORTline nájdete veľké množstvo kvalitných elektrických kolobežiek za vynikajúce ceny. A na čo by ste sa mali pri kúpe kolobežky sústrediť? Pri pohybe po meste iste oceníte skladnosť a hmotnosť kolobežky. Ľahšie konštrukcie sú síce skladné, ale dávajte si pozor, aby nebol znížený komfort jazdenia. Niektorí z vás majú radi vietor vo vlasoch. V tomto prípade si overte možnosť maximálnej rýchlosti. V prípade, že nechcete zostať odkázaní na vlastný pohon nohami, sústreďte sa na vyšší dojazd. Výkonnejšie elektrické kolobežky pre svoj pohyb potrebujú vyšší výkon motora, a to minimálne 350 W. Bohužiaľ naše cesty a chodníky nie sú veľmi dobrom stave. Preto by ste sa mali správne rozhodnúť aj o type kolies kolobežky. Nafukovacie zvládnu nerovnosti povrchov a jazda na nich je pohodlná. Plné kolesá vám dajú pocítiť tvrdšiu jazdu, ale nemusíte sa báť, že by vás nechali v štichu kvôli prepichnutej gume. Niektoré elektrické kolobežky je dokonca možné pripojiť vďaka Bluetooth k vášmu mobilnému telefónu. Budete tak mať plný prehľad o vašej jazde a mnohých iných údajoch. Nezabúdajte ani na bezpečnosť. Ku kolobežke sa dajú dokúpiť chrániče kolien, lakťov a prilba.

 

 

 

You may also like