Nie je pištoľ ako pištoľ. Masáž ako zázrak na počkanie

Nie je pištoľ ako pištoľ. Masáž ako zázrak na počkanie

by spravca

S malými masážnymi pomôckami sa posledné roky roztrhlo vrece. Nie je sa čomu čudovať, keďže ľudí s bolesťami svalov pribúda. Svaly bolia kvôli ťažkej práci, zo stresu alebo po veľmi intenzívnom tréningu. Nech už vás bolia svaly z akéhokoľvek dôvodu, pokúste sa využiť všetky dostupné prostriedky a bolesti zmiernite. Napríklad pomocou masážnej pištole, ktorá robí zázraky na počkanie.

Zabite bolesť pomocou masážnej pištole

Masážna pištoľ je tak malá, že ju bez problémov pojme váš batoh, ale tak účinná, že už nebudete potrebovať maséra. Ako je to možné? Aby masér dosiahol rovnaký efekt, aký má pištoľ, musel by dlaňou alebo lakťom masírovať danú svalovú partiu niekoľko minút. Podobný účinok dosiahnete pomocou pištole po pár sekundách. Masážna pištoľ pôsobí totiž  na svaly nielen tlakom, ale tiež vibráciami. Vy sami si regulujete silu tlaku, takže masáž pre vás bude príjemná a uľaví sa vám veľmi rýchlo. Túto pomôcku využívajú predovšetkým aktívni športovci po tréningu, ale zíde sa vám aj doma.

Čo všetko masážna pištoľ dokáže

Masážna pištoľ plne nahradí masáž u profesionála a jej používaním dosiahnete tieto výsledky:

  • Zmiernenie bolestí svalov.
  • Prekrvenie tkanív, rýchlejšia regenerácia.
  • Podpora rastu svalov.
  • Zlepšenie krvného obehu.
  • Zlepšenie stavu pokožky.
  • Pred cvičením svaly aktivuje.

Vymeniteľné hlavice sú zázrak

Keď si budete kupovať masážnu pištoľ, investujte do takej, ktorá disponuje vymeniteľnými hlavicami. Vďaka rôznej veľkosti a tvaru hlavice dosiahnete premasírovanie úplne všetkých častí tela. Tieto nástavce nie sú len v klasickom guľatom tvare. Niektoré pripomínajú lopatku, iné vidličku alebo vrchol hríbu. Každý z nástavcom je určený na inú svalovú partiu. Odporúčame vám s pištoľou začínať pekne pomaly a zo začiatku voliť menšiu intenzitu vibrácií i menej tlačiť. Odborníci dokonca radia masážne pištole využívať vždy len v strednej intenzite a jednej svalovej partii venovať dlhší čas. Je jasné, že aj malý prístroj ako je pištoľ nahradí drahšie a rozmernejšie pomôcky. Potešujúce je, že dokonca drahšie modely pištolí sa dajú kúpiť za cenu pod 100 €. Presvedčte sa na stránkach e-shopu inSPORTline.

 

You may also like