Golfové bagy a ich možnosti. Výber bagu na golf. Čo všetko musí mať golfový bag.

Návod, ako vybrať golfový bag

by spravca

Golfový bag je jedným z najdôležitejších prvkov v arzenáli každého golfistu. Jeho úlohou je nielen chrániť a prenášať palice a ďalšie vybavenie. Kvalitný golfový bag je funkčný, pohodlný na nosenie a dizajnovo spĺňa požiadavky na vzhľad golfového príslušenstva. Krátky návod, ako vybrať golfový bag vám s jeho kúpou pomôže.

Základné otázky pre výber golfového bagu

Pred výberom golfového bagu si zodpovedzte tieto otázky:

  • Chcete bag nosiť, používať vozík alebo autíčko?
  • Aké golfové palice používate resp. aký počet so sebou nosíte?
  • Koľko úložného priestoru potrebujete? Budete so sebou nosiť náhradné golfové oblečenie, jedlo a nápoje?
  • Ste hráčom, ktorému neprekáža pri hre dážď? Potrebujete nepremokavý bag?
  • Aké golfové oblečenie preferujete? Bude sa bag dizajnovo hodiť k zvyšku vašej výbavy? Chcete bag jednoduchý, moderný, elegantný alebo extravagantný?

Následne si môžete vybrať z nasledujúcich základných typov golfových bagov.

Typy golfových bagov

Tréningové bagy sú extrémne ľahké, tenké a skladné. Vhodné sú pre golfistov, ktorí si chcú zahrať len pár jamiek a nechcú sa ťahať s celým setom. Bagy na nosenie sú väčšie, majú dosť priestoru na golfové palice, golfové loptičky a iné príslušenstvo. Zväčša obsahujú aj nožičky, ktoré slúžia ako stojan. Golfové bagy na vozíky sú špeciálne navrhnuté na golfový vozík. Ide o ťažšie a väčšie bagy s veľkým počtom vreciek a organizérom na palice. Bagy na vozíky bývajú veľmi odolné a nepremokavé. Cestovné bagy sú najväčšie a najdrahšie typy golfových bagov. Používajú ich profesionálni hráči.

Čo všetko zvážiť pri výbere bagu

Zvážte, koľko palíc a aké ďalšie vybavenie budete prenášať. Bag by mal mať dostatok priestoru pre vaše potreby bez toho, aby bol príliš veľký a ťažký na prenášanie. Váha bagu je dôležitá, najmä ak budete nosiť bag po celý deň. Vyberte si bag, ktorý je ľahký a pohodlný na prenášanie. Rukoväť a popruhy by mali byť pohodlné a polstrované.

Investícia do kvalitného golfového bagu sa vyplatí v dlhodobom horizonte. Hľadajte bagy vyrobené z pevných materiálov a dobre spracovanými švami, ktoré odolajú náročným podmienkam na ihrisku. Vyberte si bag s dostatočnou ochranou pre palice, aby sa minimalizovalo riziko ich poškodenia.

Niektoré bagy majú dodatočné funkcie ako napríklad vrecká na nápoje, vrecká na mobilné telefóny a pláštenku. Plne funkčný je golfový bag Terra Sport, ktorý má odnímateľný panel a umožní vám meniť priestor na prenášanie palíc. Pred nákupom si prečítajte recenzie a hodnotenia od ostatných golfistov. Skúsenosti ostatných vám môžu poskytnúť užitočné informácie o vlastnostiach rôznych bagov.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

https://www.shutterstock.com/image-photo/golf-player-walking-carrying-bag-on-170053697

 

Meta:

 

You may also like