Najlepší bežecký pás na domáce využitie

by spravca

Chodíte radi do fitnes centra a obľúbili ste si behanie na bežeckom páse? Možno by nebolo na škodu porozmýšľať o kúpe bežeckého pásu na domáce využitie. Počiatočná investícia sa vám vráti v ušetrených peniazoch za vstupné, ktoré platíte v centre. Navyše ušetríte taktiež čas strávený na ceste do a z fitnes centra. Bežecký pás na domáce využitie bude iste skvele slúžiť celej rodine dlhé roky.

Plocha bežeckého pásu a jej odpruženie

Bežecké pásy s malou plochou na behanie znižujú komfort športovania a ovplyvňujú aj behanie vo väčšej rýchlosti. Plocha na behanie do 40 cm šírky je vhodná len na chôdzu. Bežecký pás široký od 45 do 50 cm umožňuje beh do rýchlosti 10 km/hod. Najkomfortnejšie sú pásy so šírkou bežeckej plochy nad 50 cm. Kvalitu behu ovplyvňuje aj dĺžka pásu. Vyšší ľudia by si mali zakúpiť pás s dĺžkou aspoň 140 cm. Beh na bežeckom páse je menej škodlivý pre vaše kĺby ako beh po tvrdom betóne. Samozrejme, že tento fakt závisí aj od odpruženia bežeckej plochy. Lacnejšie pásy sú opatrené len gumovou podložkou, ktorá sa vie rýchlo zničiť a dostatočne neochráni pred otrasmi. Kvalitnejšie stroje majú odpružený celý rám a nehrozia na nich tvrdé dopady.

Výkon motora a sklon bežeckého pásu

Kvalitný bežecký pás spoznáte podľa výkonného motora. Iba s ním dokážete prekonať odpor vlastnej váhy a zaručí vám aj dlhšiu životnosť stroja. Hlavne ťažší ľudia by si mali vyberať páse s najvýkonnejším motorom. Všímajte si preto značku a výkon motora. Možnosť nastavenie sklonu pásu vám zaručí účinný tréning, ktorý simuluje výstup alebo beh do kopca. Pomocou tejto funkcie sa dá na páse nielen behať, ale aj cvičiť obľúbené lunges výpady. Dosiahnete v tomto prípade podobný efekt aký vám zaručuje stepper, ktorý je ďalším z obľúbených domácich fitnes strojov.

Ovládanie a doplnkové funkcie bežeckého pásu

Skoro všetky kvalitnejšie bežecké pásy sa ovládajú pomocou digitálneho displeja. Ten umožňuje zvyšovať alebo znižovať intenzitu behu či sklon pásu jediným dotykom. Vo väčšine prípadov sa dajú na páse nastaviť aj rôzne tréningové programy, ktoré sprehľadnia a uľahčia tréning. Bežecké pásy môžu mať aj mnohé iné doplnkové funkcie. Najbežnejšou je meranie tepovej frekvencie a spálených kalórií. Niektoré bežecké pásy sa dajú pomocou aplikácie spojiť s vašim smartfónom. Vďaka tomu budete mať vždy prehľad o svojich pokrokoch v cvičení. Prehľadnosť pri výbere domáceho bežeckého pásu vám zaručia stránky internetového obchodu inSPORTline. Tisíce spokojných zákazníkov obchodu inSPORTline ocenili bezkonkurenčné ceny a širokú ponuku fitnes strojov či športových potrieb.

 

 

 

 

You may also like