Nafukovacie motorové člny môžu byť luxusným plavidlom

Nafukovacie motorové člny môžu byť luxusným plavidlom

by spravca

Čo si predstavíte pod pojmom nafukovací čln? Väčšina z vás sa ihneď začne zaoberať myšlienkou o detskom člne alebo o člne pre jednu osobu s pádlami. Viete, že nafukovacie člny s motorom sú úplne o niečom inom? V niektorých prípadoch ide o luxusné plavidlo so silným motorom a vybavením, o akom sa vám ani nesníva. Znamená to jediné. Ak si chcete dopriať výnimočnú dovolenku alebo zážitky počas voľných chvíľ, tak si kúpte nafukovací motorový čln.

Pohodová plavba na vodnej nádrži i po mori

Nafukovacie člny s motorom nájdete v ponuke rôznych e-shopov, ktoré ponúkajú jachty na predaj. Tieto člny patria medzi lode na predaj, ktoré sa dajú kúpiť za veľmi dobrú cenu. Všetko závisí od toho, aký komfort si na člne chcete užiť. Menšie modely so slabším motorom sú vhodné na plavbu po vodných nádržiach alebo riekach. Môžete si ich zobrať aj na dovolenku pri mori a spoznávať pobrežie z vodnej hladiny. Sú tiež skvelým spôsobom, ako si spestriť plavbu na jachte. Zakotvíte v zátoke a na člne sa vyberiete šnorchlovať.

Väčšie modely sú samostatné plavidlá, ktoré si poradia s rozbúrenejšou hladinou vodných tokov i s vlnami na mori. Sú priestranné, odolné a rýchle. Pozor na to, že je jedno, kde sa plavíte, ale ak si kúpite čln so silnejším motorom, musíte sa prihlásiť na kurz a získať preukaz. Na plavbu po vnútrozemských vodách vám bude stačiť preukaz vodca malého plavidla a na more sa môžete vybrať až po získaní kapitánskeho preukazu.

Vybavenie motorového člna, ktoré vás prekvapí

Aby sme vás ku kúpe nafukovacieho motorového člna ešte viac navnadili, tak vám predstavíme zopár doplnkov, ktoré sú súčasťou luxusnejších modelov člnov. Medzi základ patria sedadlá pre pasažierov, samozrejme polstrované. U väčších modelov sa stretnete s množstvom ukladacieho priestoru, takže si môžete na člne dopriať malý piknik. Po člne je možné sa voľne pohybovať, pretože dno je prispôsobené tak, aby ste v stoje mali stabilitu a nepošmykli sa. Počas dlhšieho pobytu na člne využijete ochrannú striešku a pokojne skočte do osviežujúcich morských vôd. Na čln sa dostanete bez problémov vďaka bočnému alebo zadnému rebríku. Vybil sa vám na člne telefón? Jednoducho ho dobijete pomocou USB zásuvky. Pre spestrenie atmosféry je vám k dispozícii rádio s reproduktormi. Takto by sme mohli pokračovať donekonečna, pretože nafukovacie motorové člny sa dajú prispôsobiť všetkým vašim požiadavkám.

 

 

 

You may also like