Na dovolenku jedine so strešným boxom

by spravca

Mnohí ľudia tvrdia, že na letnú dovolenku si nepotrebujú vziať skoro nič. A následne po zbalení celej rodiny nemajú kam uložiť všetky batožiny. Týmto problémom sa vyhnete zakúpením strešného boxu na automobil. So strešným boxom už nikdy viac nebudete riešiť problém malého batožinového priestoru.

Nosiče a strešné boxy pre pohodlné cestovanie

Nosiče bicyklov a strešné boxy nie sú malichernosťou. Ak ste milovníkmi cestovania, oceníte ich praktickosť a nebudete musieť riešiť, čo si vziať alebo nevziať so sebou na dovolenku. Strešné boxy sú skvelým pomocníkom počas celého roka. Využijete ich pri objemnejších nákupoch, pri prerábaní bytu alebo sťahovaní. Na streche vozidla nezavadzajú, a preto ich nemusíte neustále demontovať. Nosiče na ťažné zariadenie sú praktickým riešením pre zanietených cyklistov. Boxy aj nosiče sa dajú na automobil veľmi jednoducho namontovať a nevyžadujú veľké investície.

Veľkosť a nosnosť strešných boxov

Autoboxy sa dajú zakúpiť v rôznych veľkostiach. Dobre si však zmerajte dĺžku strechy vášho automobilu. Box by nemal príliš prečnievať, aby vám nebránil vo výhľade na vozovku. Dlhé boxy môžu byť problémom aj pri otváraní zadných dverí vozidla. Ak chcete box využívať v zime na prevážanie lyží, dobre si zmerajte ich dĺžku. V prípade, že máte väčšie auto a aj početnejšiu rodinu, nie je problém nájsť autoboxy dlhé až 2,5 metra. Pre občasné využitie vám postačí látkový box, ktorý sa dá ľahko zložiť a nezaberie veľa miesta. Na prevážanie ťažších vecí budete potrebovať strešný box s vyššou nosnosťou. Preverte si však pred jeho kúpou nosnosť hagusov, priečnikov a strechy vozidla.

Myslite na praktickosť strešných boxov

Manipuláciu s boxom vám môže sťažiť jeho otváranie. Odporúčame vám kúpu strešného boxu, ktorý má otváranie z boku alebo dokonca z oboch strán. Pri prudšej jazde alebo pre ochranu pred zlodejmi myslite na bezpečnosť. Tú vám zabezpečí centrálne viacbodové zamykanie. Box sa drží na streche pomocou priečnikov, ktoré sú uchytené o hagusy. Autobox musí byť kompatibilný s priečnikmi. Dôležité je aj jeho umiestnenie v strede strechy a rovnomerné rozloženie nákladu v ňom. Pre elimináciu zhoršených jazdných vlastností vozidla dajte prednosť boxom aerodynamických tvarov. Držiak na stenu oceníte pri uskladnení boxu. Vďaka nemu ušetríte množstvo miesta v garáži alebo v pivnici.

 

 

 

 

 

You may also like