Je vám zima? S vyhrievaným oblečením sa zimy obávať nemusíte

Je vám zima? S vyhrievaným oblečením sa zimy obávať nemusíte

by spravca

S príchodom inovatívnych materiálov a technológií sa nemenia len elektronické zariadenia, ale tiež oblečenie. Jedným z  revolučných trendov sú bezpochyby vyhrievané odevy, ktoré využijete pri pohybe vonku počas zimných mesiacov. Čo presne vyhrievané oblečenie je? Viete, na akom princípe funguje a ako sa dá využiť?

Čo je vyhrievané oblečenie?

Vyhrievané oblečenie nie je len módny štýl. Vyhrievané vesty, nohavice či rukavice síce módne vyzerajú, ale okrem toho ide o oblečenie vyrobené zo špeciálnych materiálov s využitím zahrievacej technológie. Oblečenie vytvára teplo priamo na vašom tele vďaka karbónovým alebo kompozitným vláknam. Na generovanie tepla je využívaný elektrický prúd z batérií, prípadne power banky.

Ako vyhrievané oblečenie funguje?

Základným princípom fungovania vyhrievaného oblečenia je konverzia elektrickej energie na teplo prostredníctvom vodičov zabudovaných priamo do textílie. Tieto vodiče môžu byť umiestnené v rôznych častiach oblečenia, čím sa vytvára rovnomerné a účinné zahrievanie. Ovládacie jednotky umožňujú, aby ste teplotu regulovali alebo ju vypli. Nad ohrevom máte plnú kontrolu.

Aké typy vyhrievaného oblečenia existujú?

Najviac preferované sú vyhrievané vesty a bundy. Využívajú ich športovci i bežní ľudia, ktorí sa pohybujú často vonku. Ideálne sú pre skutočne chladné zimné dni, kedy tieto odevy poskytujú teplo a izoláciu vo vrchnej časti tela.

Vyhrievané nohavice a legíny umožňujú udržiavať teplo v dolnej časti tela, čím chránia nohy pred studeným počasím. Iste ich oceníte počas túry alebo pri lyžovaní. Počas športovania potrebujete chrániť i ruky a chodidlá. Vyhrievané rukavice a vložky do topánok  zabezpečujú, aby aj ruky a nohy boli chránené pred nízkymi teplotami, čo je pri outdoorových aktivitách naozaj dôležité.  Okrem uvedených kúskov vyhrievaného oblečenia nájdete v ponuke inSPORTline aj vyhrievaný ľadvinový pás, ktorý chráni bedrá a obličky.

Kde je možné vyhrievané oblečenie využívať?

Vyhrievané oblečenie je perfektnou voľbou pre trekerov, lyžiarov, horolezcov, cyklistov, bežcov či golfistov. Oblečenie s výhrevom predĺži sezónu outdoorových športových aktivít. Okrem športovcov toto oblečenie ocenia ľudia pracujúci vonku či v skladoch.

Vyhrievané oblečenie iste nie je luxusom. Je cenovo dostupné a veľmi praktické. Vďaka rôznym kúskom vyhrievaných odevov nájdete oblečenie, ktoré vyhovuje vášmu životnému štýlu. Zimné dni sa pre vás stanú znesiteľnými, príjemnými a budete si užívať pohyb vonku aj pri mínusových teplotách.

Gabriela Kudláčová – senior copywriter

 

 

 

You may also like