Estetické plotové systémy na zaistenie bezpečnosti vášho rodinného domu

Estetické plotové systémy na zaistenie bezpečnosti vášho rodinného domu

by spravca

Zvárané panely sú vhodnou voľbou na oplotenie pozemku pre tých majiteľov, ktorí hľadajú pevné, odolné a štýlové oplotenie s rýchlou montážou.

Plotové pletivo predstavuje univerzálne, bezpečné a cenovo dostupné riešenie na oplotenie domu, firmy či priemyselného areálu. Na trhu nájdete viacero druhov pletív, odlišujúcich sa najmä hrúbkou drôtu, veľkosťou oka, vzhľadom či farbou.

Najbežnejšie je 4-hranné pozinkované a poplastované pletivo, ktoré so svojím dizajnom patrí k najuniverzálnejším. V závislosti od hrúbky drôtu a veľkosti oka sa odvíja aj jeho pevnosť a odolnosť. Životnosť pozinkovaného 4-hranného pletiva je minimálne 6 rokov, poplastovaného zhruba 15 rokov.

Z hľadiska pevnosti, odolnosti, celkovej bezpečnosti a aj dizajnu sú zaujímavé zvárané pletivá v rolkách. Určite oceníte aj fakt, že na vysokokvalitnú povrchovú úpravu sa vzťahuje záruka až 15 rokov.

Ak však chcete v rámci plotových systémov z pletiva to najlepšie, čo sa momentálne na trhu nachádza, investujte do zváraných panelov. Oplotenie zo zváraných panelov je dizajnovo zaujímavé a je zárukou maximálnej bezpečnosti napríklad vtedy, keď ste majiteľom veľkých psov.

Panelové plotové systémy: aké sú ich výhody?

Plotové zvárané panely sa tešia čoraz väčšej obľube nielen u majiteľov rodinných domov či pozemkov, ktorí si dávajú záležať na bezpečnosti plota a jeho vzhľade, ale aj u vlastníkov firemných areálov. Prečo sa oplatí zhotoviť oplotenie pozemku z plotových panelov a dielcov?

Oplotenie tohto typu disponuje vysokou pevnosťou a odolnosťou

Oplotenie pozemku zváranými panelmi je garanciou bezpečnosti, nakoľko ide o typ plota vyznačujúceho sa vysokou pevnosťou a odolnosťou.

Najmenej ekonomicky náročné plotové dielce Fénix disponujú priemerom vertikálnych i horizontálnych drôtov 4 mm. Veľkosť oka predstavuje 55×200 mm a dĺžka panela 2,5 metra. Nezabúdajte na to, že čím hrubší drôt, menšie oko a kratší panel, tým pevnejšie a bezpečnejšie oplotenie získate.

Ak potrebujete ešte pevnejší plot, ako je plotový systém Fénix, uprednostnite panelové dielce Brico, pretože tie majú priemer drôtu až 5 mm a veľkosť oka 50×200 mm.

Naopak, panely s hrúbkou drôtu 3,5 mm a menej a s dĺžkou 3 metre predstavujú investíciu, ktorá sa nevypláca z hľadiska pevnosti, odolnosti a ani bezpečnosti.

Majú dlhú životnosť

Plotové dielce sa vyznačujú dlhou životnosťou, odvíjajúcou sa nielen od hrúbky drôtu či veľkosti oka, ale najmä od kvality vyhotovenia. Zvárané panely disponujú antikoróznou úpravou buď v podobe žiarového zinku, alebo sú vyrobené v kombinácii pozinkovania a polyesteru, čo je top povrchová úprava.

Cenovo najvýhodnejším variantom plotového systému zo zváraných dielcov sú plotové panely Fénix. Avšak to nič nemení na tom, že pozinkovaný drôt s minimálnym obsahom 50 g zinku/1 m2 a vypaľovaný exteriérový polyester s minimálnou hrúbkou 100 mikrónov, sú odolné voči korózii minimálne 20 rokov.

Sú štýlové

Oplotenie domu nie je len o vymedzení pozemku od okolia a o bezpečnosti, ale aj o dizajne. Plot dotvára celkový vzhľad rodinného domu či firmy, a preto sú v tomto smere atraktívne zvárané panely.

Plotové dielce sa v závislosti od jednotlivých typov od seba líšia aj vzhľadom. To znamená, že pri ich výbere berte do úvahy nielen veľkosť oka, hrúbku drôtu či povrchovú úpravu, ale aj dizajn. Určite vás poteší informácia, že viaceré z nich sú k dispozícii nielen v zelenom, ale aj pozinkovanom a antracitovom prevedení.

Ľahko sa montujú

Narastajúca popularita plotového systému zo zváraných panelov sa odvíja aj od ľahkej, rýchlej a jednoduchej montáže. S návodom na montáž a troškou šikovnosti to zvládne naozaj každý.

 

 

 

 

You may also like