Dokonalé riešenie prevozu bicyklov – nosič na ťažné

Dokonalé riešenie prevozu bicyklov – nosič na ťažné

by spravca

Kúpiť si perfektný bicykel nestačí. Aby ste si dokázali užiť cyklistiku naplno, je nutné meniť trasy a skúšať nový terén. Samozrejme, že vo vašom okolí už máte všetky cyklistické ciele preskúmané. Riešením je vyložiť bicykle na automobil a ísť tam, kde vás cyklistická duša tiahne. Dokonalé riešenie prevozu bicyklov existuje a volá sa nosič na ťažné.

Veľa možností, ale len jedna dokonalá

Ešte pred pár rokmi priaznivci cyklistiky prevážali bicykle len vo vnútri vozidla. Toto riešenie prevozu bicyklov bolo veľmi nešťastné, keďže dochádzalo k poškodeniu interiéru, a to hlavne poťahov sedadiel. Riziko znášal aj šofér, pretože bicykel nebol vo vnútri auta istený. Nehovoriac o tom, že rozložiť bicykel a dostať ho do vnútra znamenal nadľudský výkon. S príchodom nosičov bicyklov sa všetko zmenilo. Možno aj vďaka nosičom získala cyklistika na popularite. Možnosti ako previesť bicykle máte tri – na streche, na dverách kufra alebo na ťažnom. Všetky tri možnosti sú správne, ale len jedna dokonalá, komfortná pre vás a bezpečná pre bicykle – nosiče bicyklov na ťažné.

Zrátajte si všetky plusy a mínusy

Keď hovoríme o nosičoch na piate dvere alebo na strechu vozidla, tak sa dostaneme k výpočtu plusov a mínusov, z ktorých nám vzíde jasný víťaz v podobne nosiča bicyklov na ťažné. Poďme však pekne po poriadku. Nosič na strechu je jasný favorit, ak máte hlboko do peňaženky. Ide o skladný nosič, ktorý môžete využívať aj po zmene značky automobilu. Lenže je nepraktický z dvoch dôvodov – bicykle musíte prácne vykladať na strechu, na ktorej sa už nenájde miesto pre strešné boxy. Zároveň je pred vjazdom do garáže nutné bicykle zo strechy zložiť. Na nosič na piate dvere sa síce bicykle vykladajú jednoducho, ale horšie uvidíte zadným oknom a musíte byť veľmi opatrní, aby ste neodreli lak na aute alebo nepoškodili bicykle. Oba typy nosičov nie sú veľmi vhodné na prevoz ťažkých elektrických bicyklov.

Nosič na ťažné je jasný favorit

Konečne sa dostávame k možnosti prevozu bicyklov, ktorá je bezpečná, šetrná a praktická. Nosič bicyklov na ťažné je síce o niečo drahší, ale jeho kúpa sa oplatí. Bicykle na nosič vyložíte prakticky jednou rukou, preveziete bez problémov niekoľko bicyklov naraz, po sklopení sa dostanete bez prekážok do kufra vozidla, nezvýši sa spotreba automobilu, nehrozí poškodenie bicyklov a zaparkujete bez komplikácií v garáži i na parkovisku. Konečne vám nič nebráni v tom, aby ste bicykle odviezli kamkoľvek, nasadli na bicykle, na chrbát upevnili športové ruksaky a objavovali nové cyklistické trasy.

 

 

 

You may also like