Boxovaním k perfektnej postave a zdravej psychike

Boxovaním k perfektnej postave a zdravej psychike

by spravca

Ak ste nenašli šport, ktorý by vám vyhovoval z hľadiska dynamiky a možnosti vybiť zo seba stres, je boxovanie to pravé pre vás. Môžete sa zapísať na hodiny s trénerom alebo boxovať doma vďaka rôznym typom boxovacích vriec.

Prínosy boxovania pre zdravie

Na boxovanie nepotrebujete veľa. Stačí, aby ste si kúpili boxerské rukavice, boxovacie vrece a pohodlné športové oblečenie. Niekto preferuje boxovanie s partnerom, iní obľubujú individuálne boxovanie. Nech už si vyberiete akýkoľvek typ tréningu, nikdy neoľutujete. Pri boxovaní si vyformujete celú postavu, zabrať dostanú všetky svaly. Boxovanie v sebe spája kardio tréning spolu s rysovaním svalov. Pri boxovaní povzbudíte kardiovaskulárny systém, podporíte správnu funkciu metabolizmu a predovšetkým odbúrate stres. Ide o pohyb, ktorý je vhodný pre ľudí túžiacich schudnúť. Boxovanie je športom, pri ktorom sa buduje nielen fyzická kondícia, ale tiež sebavedomie a sebaovládanie. Dynamika tohto športu vás dostane do psychickej pohody.

Aké boxovacie vrece je top

V ponuke obchodov so športovými pomôckami, napríklad na stránkach e-shopu inSPORTline, nájdete desiatky typov boxovacích vriec. Niektorých cena sa začína od pár desiatok eur a iné môžu stáť vyše 200 eur. Cena sa odvíja od toho, aký model a hlavne materiál zvolíte. Čo sa modelov týka, boxovacie vrecia sa vyrábajú v tvare hrušky, môžu byť závesné alebo v prevedení boxovacieho trenažéra. Trenažér má výhodu v tom, že ho nemusíte vešať na stenu a dá sa umiestniť v interiéri i exteriéri. Podstavec vyplnený pieskom alebo vodou zaručuje maximálnu stabilitu trenažéra. Najkvalitnejšie boxovacie vrecia sú vyrobené z pravej kože, ktorú nezdolá len tak nejaký úder alebo kopnutie. Lacnejšie varianty sú vyrobené z koženky či plátna. Rozhodujúca je tiež vnútorná náplň. Boxovacie vrece celokožené, vrátane koženej výplne, je naozaj top produktom. Rovnako dobre vám však poslúži aj piesok. Lacnejšie varianty sa napĺňajú gumou alebo plátnom. Na záver si všímajte tiež váhu a veľkosť vreca. Začiatočníkom budú stačiť vrecia, ktoré vážia okolo 40 kg. Čím viac skúseností naberiete, tým by malo byť vrece ťažšie, dokonca až do vašej samotnej váhy. Ak chcete počas tréningov skúšať údery spolu s kopmi, musíte si zaobstarať boxovacie vrece dlhšie ako meter a pol.

 

 

 

You may also like