5 výhod celoročných pneumatík

5 výhod celoročných pneumatík

by spravca

Pri výmene sezónnych pneumatík väčšina motoristov uvažuje o možnosti kúpiť celoročné pneumatiky. Samotná výmena síce netrvá v servise dlho, ale termíny bývajú obsadené a je nutné sa prispôsobiť časovému rozvrhu servisu. Samozrejme, že prezúvanie niečo stojí a každé euro sa ráta. Ak aj vás napadla myšlienka vymeniť dve sady sezónnych pneumatík za jednu celoročných, neváhajte. Celoročné pneumatiky sú pre istú skupinu motoristov naozaj výhodné.

1. Koniec otravného prezúvania

Prvou výhodou celoročných pneumatík súvisí s už spomínanou výmenou sezónnych. Časová úspora je fajn. Bonusom navyše je tiež to, že nemusíte v hlave držať termíny výmeny a báť sa, že prešvihnete vhodný čas. Drahé a ani lacné pneumatiky určené na letnú jazdu nemajú na snehu čo robiť.

2. Stovečka k dobru

Cena prezúvania sa líši od servisu k servisu a od mesta k mestu. Vo väčších mestách je cena za prezutie pneumatík menších veľkostí okolo 40 €, prezutie SUV vás vyjde vyše 50 €. Sumu si vynásobte dvomi a máte stovečku k dobru, ktorú môžete odložiť a časom kúpiť nové hliníkové disky.

3. V pivnici miesto na zaváraniny

Pneumatiky Kormoran či pneumatiky iných značiek je nutné na zimu alebo na leto uskladniť. Ak nechcete platiť za služby pneuservisu, ktorý pneumatiky umožňuje na sezónu skladovať, musíte pre ne nájsť miesto v dome alebo byte. Rozmernejšie pneumatiky zaberú dosť miesta. Radšej miesto ušetrite pre zaváraniny a kúpte celoročné pneumatiky.

4. Žiadne nepríjemné prekvapenia

Jarné i jesenné počasie je veľmi vrtkavé. Jeden deň sú teploty podobné tým v lete a na druhý deň nasneží. Tieto situácie sú pre motoristov veľmi nepríjemné. V prípade, že ešte neprezuli letné za zimné pneumatiky alebo majú už prezuté letné, musia nechať vozidlo v garáž. Samozrejme, že tieto situácie sa stávajú vtedy, keď sa najviac niekam ponáhľate. Podobné nepríjemné prekvapenia s celoročnými pneumatikami nehrozia.

5. Do mesta ideálne pneumatiky

V minulosti mali celoročné pneumatiky zlé meno kvôli krátkemu dojazdu. Ich opotrebenie nastávalo o polovicu rýchlejšie ako u sezónnych pneumatík, čo znamenalo vyššie náklady. Celoročné pneumatiky prešli posledné roky veľkými zmenami a v bezpečnosti už len minimálne zaostávajú za sezónnymi. Zvýšil sa tiež ich dojazd. Do mesta ide o ideálne pneumatiky, ktoré dlho vydržia a ušetria vám veľa starostí.

 

 

 

 

 

You may also like